Як працюватиме безвіз з Туреччиною

26 травня 2017, 10:49
20 травня турецька влада опублікувала рішення про внесення змін у порядок поїздок українців за ID-картками

ID-картка – це український паспорт нового зразка, який відповідає вимогам Європейського суспільства. Це питання обговорювалося ще з 14 березня цього року, вже за два місяці наші держави прийшли до спільного знаменника і підписали Угоду про умови взаємних поїздок громадян. Безумовно, це великий крок до нового образу співробітництва між державами. В цьому випадку залишається питання: «Чи дає це якісь позитивні зміни пересічним громадянам України?».

Відео дня

Варто почати з того, що не у всіх є новий варіант паспорта. З 11 січня 2016 року всі організації, що займаються видачею документів, які засвідчують особу, переходять на новий рівень і, звичайно ж, не обходиться без «АЛЕ». В першу чергу держава сприяє тому, щоб ці картки отримували діти від 14-ти років, іноземці, які отримали громадянство і люди, у яких тривалий час було відсутнє посвідчення особи. Одна з причин такої політики української влади, це початкова собівартість цих карт. Не секрет, що друк на пластику банально коштує дорожче, а додавши сюди ще належний захист від підробок, виходить досить непогана вартість.

Сьогодні, в бюджеті закладені кошти тільки для безкоштовної видачі паспорта нового зразка тим, хто вперше отримує паспорт. Що ж стосується інших людей, які хочуть поміняти старий паспорт, то влада поки що ухиляється від врегулювання цього питання і не деталізує, яким чином буде проводитися заміна наявних документів. Тут стоїть питання розстановки пріоритетів, для держави важливо, щоб ті, хто отримують зараз паспорт, не переробляли його заново, а відразу отримали документ, який відповідає всім необхідним стандартам і вимогам.

Що стосується ID-документа, то карта буде містити всі важливі дані в зручному компактному варіанті. Влада вважає, що протягом 4-6 років такі карти з'являться у всіх громадян країни. На даний момент Міграційна служба заявила, що 550 тисяч осіб оформили та отримали нові паспорти, і якщо відняти відсоток 14-річних, які власне і становлять левову частку цієї суми, виходить, що не така вже велика кількість платоспроможних громадян мають ID-картку. Тому, ймовірність того, що в цьому році чи навіть у наступному більшість українців скористаються можливістю перетнути кордон «по-новому» не така вже висока.

Варто згадати, що раніше подорожі в Туреччину і так були досить простими. Туристу, який прилетів на відпочинок, ставили печатку в паспорт і на цьому вся бюрократія закінчувалася. Крім того, не було необхідності звертатися в посольство, везти велику кількість довідок тощо. Напевно, більшість погодиться, що процедура в'їзду до Туреччини та оформлення відповідного дозволу радше нагадувала проходження через відчинені двері в прямому коридорі, аніж блукання будівлею у пошуках відкритої двері, як часто буває у випадку з отриманням візи. Тому, єдине що змінилось у процедурі в'їзду в Турецьку Республіку, це відсутність необхідності оформляти закордонний паспорт, і те, якщо його досі з якихось причин у громадянина України не було.

З огляду на все можна зробити два висновки. На практиці це нововведення буде працювати, але поки тільки в перспективі, оскільки не всі громадяни мають ID-картку. Весь спектр зручності від такого нововведення зможуть оцінити лише ті, хто вже отримав чи отримає картку в досяжному майбутньому. Зараз же, на жаль, дуже складно говорити про актуальність і плюси цієї новини.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X