Як бізнесу захиститися від кіберзлочинців

31 січня 2018, 15:00

Інформаційні технології все стрімкіше входять в наше життя, слідом за ними частиною нашої реальності стала кіберзлочинність.

На своїх комп'ютерах та інших пристроях ми зберігаємо важливу особисту і робочу інформацію і одним з найбільш затребуваних питань на сьогоднішній день є захист цих даних. Кіберзлочинці можуть паралізувати всю IТ-систему компанії, вкрасти або видалити конфіденційну інформацію і використовувати її з ціллю викупу.

Відео дня

Згідно з останніми даними, тільки у 2017 році жертвами кіберзлочинців в усьому світі стали 978 млн осіб. Всі вони втратили $172 млрд, а час, що був витрачений кожним з них на усунення наслідків злому – більше 23 годин, тобто цілих три робочих дня. Скільки буде коштувати день або година простою Вашого бізнесу?

У Global Threat Intelligence нарахували понад 6,2 млрд постраждалих від спроб кібератак в 2017 році. Кібератаки, шахрайство з даними і їх крадіжка є найсерйознішими ризиками 2018 року. Ці загрози увійшли в п'ятірку глобальних ризиків людства і посіли третє і четверте місце в рейтингу. Чи варто чекати, щоб вони зайняли перше місце? Все більшу популярність серед кіберзлочинців набирають напади на компанії в найрізноманітніших галузях, за останні п'ять років вони подвоїлися.

Стрімко зростають і витрати постраждалих від атак компаній. Непередбачені і, що найголовніше, небажані витрати підприємств пов'язані з вірусами-вимагачами. Наприклад, атака WannaCry торкнулася 300 тисяч комп'ютерів в 150 країнах, а атака NotPetya привела до щоквартальних втрат в розмірі $300 млн.

Каталізатором ризику зараження вірусом або злому інформаційної безпеки продовжує бути людський фактор. Саме співробітники компаній є слабкою ланкою для кіберзлочинців, тому захист даних від людського фактора продовжує бути must have принципів корпоративної безпеки.

Через це успішно вести свій бізнес стає все складніше, а необхідність захисту даних – все більш затребуваною. І багато компаній знайшли для себе рішення в віддаленому зберіганні даних в "хмарах" зарубіжних дата-центрів.

Найбільші американські компанії використовують саме хмарні сервіси. Наприклад, Johnson&Johnson в 2018 році планують до 85% даних зберігати в хмарі, а один з найбільших світових фінансових холдингів JPMorgan Chase планує подвоїти кількість підписок на хмарні додатки. Це дозволяє компаніям знизити ризики кібератак на свій бізнес, запобігши фінансовим та репутаційним втратам.

Компанії, які пропонують збереження та захист даних в хмарах, налаштовують безпеку таким чином, щоб максимально уникнути можливих небажаних ризиків. При зберіганні даних в хмарі, додатковим захистом служить як захист від DDoS-атак або резервне копіювання даних, так і план аварійного відновлення, отриманих від постачальника послуг. Тобто у підприємців відпадає потреба дбати про безпеку і безперервність роботи своєї ІТ-системи, вони можуть зайнятися розвитком бізнесу. Також це вберігає компанії від непередбачених витрат від злому або втрати інформації.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Хмарні послуги з додатковим захистом дозволяють забезпечити безперервність роботи. Можна створювати приватну, для потреб компанії побудовану і повністю ізольовану хмару або гібридну хмару, тобто зберігати і обробляти дані як на публічній, так і на приватній хмарі. Це найбільш вигідний варіант для компаній, тому що дозволяє не тільки максимально ефективно вберегти важливі дані, але і заощадити кошти за рахунок часткового використання публічної хмари. Головне, в побудові захисту за допомогою хмар – враховувати індивідуальні вимоги кожного конкретного бізнесу, оскільки шаблонні рішення можуть просто не підійти під умови і специфіку тих чи інших компаній.

Показати ще новини
Радіо НВ
X