Як банкрутство фізосіб здешевить банківські кредити

19 жовтня 2018, 18:00

Введення процедури банкрутства фізосіб – сигнал того, що кредити можуть подешевшати. Будуть звичайно і ті, хто незадоволений. Наприклад, фінансові шахраї, які намагаються надурити банки.

Верховна Рада 18 жовтня прийняла в другому читанні і в цілому Кодекс щодо процедур банкрутства, який вводить процедуру банкрутства фізичної особи.

Ця норма означає, що боржник пыд час процедури банкрутства буде відповідати перед банком усім своїм майном. Наприклад, людина винна банку мільйон доларів. Повернути ці гроші вона не може, але володіє майном вартістю в $100 тис. Процедура банкрутства дозволяє йому продати все майно, яке, найімовірніше, буде куплено найближчими родичами або друзями, щоб не залишити людину на вулиці. Кошти, виручені від продажу власності, будуть спрямовані в банк на погашення частини кредиту, а решта боргу прощена. Таким чином фізична особа буде повністю очищена від будь-яких боргових зобов'язань, віддавши все, що у неї є. Така процедура працює в усьому світі.

Відео дня

Раніше фізичні особи не могли оголосити про неплатоспроможність і пройти процедуру банкрутства. Людина повинна була погасити всю суму боргу.

Держава піклувалася, щоб у боржника не відбирали його особисту власність, але при цьому людина весь час віддавала і віддавала. Доходило до абсурду, коли сума пені і штрафів була більше, ніж тіло кредиту. І навіть коли погашався кредит, то потрібно було виплатити пеню і штрафи.

Тепер цього всього можна уникнути. Навіть за великої суми боргу людина може пройти процедуру банкрутства і почати все з чистого аркуша.

Банкрутство саме по собі – не є страшною процедурою. Звичайно, повна втрата майна дуже неприємна для людини, але після цього вона буде очищена від боргів і зможе почати все спочатку. Головне бути чесним і нікого не обманювати.

Для банків поява процедури банкрутства означає, що ризик кредитування фізосіб знижується. Коли для банків знижуються ризики, то знижуються і відсотки за кредитами.

Так що поява процедури банкрутства – це сигнал того, що кредитування фізичних осіб може подешевшати. Введення такої норми добре для всіх, і вона приводить нашу країну до цивілізованого ринку. Будуть звичайно незадоволені люди. Наприклад, фінансові шахраї, які намагаються надурити банки. Для інших людей і країни в цілому новина хороша.

Показати ще новини
Радіо NV
X