Як банки можуть допомогти фінтех-стартапам

9 жовтня 2017, 16:00
В кінці вересня в країні запустили інкубаційну програму для фінтех-стартапів Open banking lab. Навіщо така програма потрібна, в принципі, і комерційним банкам, зокрема

Національний банк України, ОТП Банк і некомерційний інкубатор 1991 Open Data Incubator оголосили про старт спільної програми, націленої на просування стандарту open banking в Україні – Open banking lab.

Відео дня

Open banking є новим стандартом у банківській справі. В рамках програми банки надають стороннім розробникам доступ до відкритих (НЕ конфіденційних) даних і власних API.

Розробники отримують можливість використовувати функціонал і контент банку у власних додатках і платформах. Загальною метою open banking є підвищення якості клієнтського обслуговування в банку шляхом впровадження інноваційних рішень.

Open banking lab – перша в Україні ініціатива, що просуває концепцію відкритого банкінгу. В рамках програми стартапи, які розробляють продукти на основі відкритих банківських даних, отримають можливість скористатися всіма ресурсами інкубації. Починаючи від робочого місця і закінчуючи якісно підібраною консультаційною підтримкою від менторів та партнерів.

НБУ та банк нададуть доступ до open data і корпоративним API. Зокрема, ми створюємо спеціальну тестове середовище, в якому незалежні розробники зможуть протестувати і імплементувати свої авторські рішення. Крім того, банк виділяє трудові та фінансові ресурси на підтримку програми та винагороду переможців. Автори відібраних рішень за результатами інкубації отримають ґрант на розвиток у розмірі $10 тис.

Навіщо комерційному банку така програма? Не секрет, що в сьогоднішньому світі без прогресивної IT-складової вже не може обійтися жодна компанія. Незалежно від розміру (від невеликого інтернет-магазину до глобального холдингу) та від сфери діяльності (хай-то сільське господарство, торгівля, виробництво, сфера послуг чи банкінг) – будь-який сучасний бізнес потребує адекватного IT-фрейму.

Причому, якщо раніше IT сприймався як підтримувальний функціонал для підприємства, то сьогодні він усе більше набуває ролі двигуна прогресу й розвитку бізнесу. Не випадково, у великих інноваційних компаніях функціонують величезні підрозділи Research & Development.

І найголовніше, що ця технологічна основа повинна бути стійкою і, в той же час, постійно вдосконалюватися. Повинна бути здатною адаптуватися і швидко розвиватися для покриття мінливих потреб бізнесу. В цілому, це буде постійний процес research and development, процес досліджень і розробок, причому – цільовий, оперативний, ресурсно виправданий.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

В активного комерційного банку, також є потреба в постійному вдосконаленні процесів, розробках нових продуктів, апгрейдах систем і т.д. Але в якийсь момент ми зрозуміли, що для якісних інновацій наших внутрішніх ресурсів уже стало бракувати. У цій ситуації було два варіанти вирішення.

Перший – створити власний Research & Development. Тобто великий, ресурсноємний підрозділ, який би постійно моніторив інноваційні рішення, аналізував, створював, тестував їх і т.д. При цьому, ми чітко розуміли всі ризики і обмеження імплементації такого рішення.

Другий – спробувати використовувати зовнішній ресурс. І ми почали шукати поза нашими межами, дивитися на ринок інноваційних стартапів. Тим паче, що українському ринку є чим пишатися в цьому плані.

І в якийсь момент стало зрозуміло, що ми навіть можемо допомогти цьому ринку активніше розвиватися. Ми можемо інвестувати наші ресурси, відкрити наші системи, спільно з партнерами створити таку інкубаційну платформу, яка стане родючим ґрунтом для розробок з боку креативних, просунутих стартапів.

Наші можливості широкі. Це і досвід європейського банку, і інфраструктура, і технічне забезпечення, і інтерфейси, API, фінансова та нефінансова підтримка. Ми можемо запропонувати претендентам у даному проекті багато стимулів для розвитку.

І тим самим, ми служимо підвищенню інвестиційної культури і стимулюємо розвиток підприємництва. Що в результаті буде загальним благом для всієї країни.

Взяти участь у програмі Open banking lab можуть фінтех-стартапи, які мають потенціал. Ми усвідомлюємо, що це дійсно нова, раніше відсутня в Україні, інформаційна лабораторія, або навіть її перший прототип. Усім учасникам процесу ще потрібно пройти дуже великий шлях, доведеться багато чого створити, доопрацювати, переробити, переглянути. Але саме за активної участі всіх ми можемо надати цьому рухові необхідної динаміки та якості.

Показати ще новини
Радіо NV
X