Я їду з України з новим світоглядом

11 жовтня 2016, 15:10
Екс-голова Procter & Gamble Україна розповів, про те чого його навчив бізнес в нашій країні

Я приїхав в Україну 3 роки тому. Здається, тільки вчора, але стільки всього змінилося в країні і в нашій компанії за цей час!

Озираючись назад, я розумію, що трагічні події не стали перепоною на шляху небувалих змін та реформ в Україні. Я щиро вірю, що цю країну чекає велике майбутнє.

Відео дня

Коли я тільки освоювався в посаді, мені дали кілька корисних порад: «валюта буде стабільною, не розраховуй на великі зміни в кон'юнктурі ринку, не допускай помилок і постійно рухайся вперед!». Мало що з цих порад стало в нагоді, так як події, які розгорнулися на Майдані кілька тижнів потому, важко було передбачити. Вони не тільки стали історичними для України, але і докорінно змінили мою роботу і залишили незгладимий слід у моєму житті.

Захистити співробітників від наслідків кризи і зберегти робочі місця — ось головна задача, яка стояла перед нами. Кількох співробітників покликали до армії, інших — конфлікт торкнувся в тій чи іншій мірі, але абсолютно всі постраждали від економічного хаосу і зниження купівельної спроможності. Мене вразила стійкість наших співробітників, їх бажання підтримати один одного і допомогти тим, хто потрапив у біду. Вони не втратили інтересу до роботи, незважаючи на серйозні наслідки кризи, яка торкнулася кожного в країні.

Чому я вірю в світле майбутнє України? Є багато причин, але, перш за все через стійкість та оптимізм українців.

Інший складним завданням стала захист нашого бізнесу в період швидкої девальвації. Ми продовжували випускати на ринок інноваційні продукти навіть у найгірші періоди кризи, намагаючись правильно збалансувати портфель наших брендів і продуктів.

Ми разом вчилися жити в новій дійсності. Тісна співпраця з роздрібними торговими мережами допомогло знизити вплив кризи на реалізацію наших товарів.

Компанія P&G працює в Україні вже понад 20 років, і ми завжди дуже серйозно ставилися до програм соціальної відповідальності. Ще одна найважливіша задача, яку взяла на себе наша компанія, — ділиться нашим світовим бізнес досвідом для опрацювання реформ, щоб зробити Україну більш привабливою для іноземного бізнесу, залучити нові інвестиції і в кінцевому рахунку покращити рівень життя населення. Я був у складі ради директорів і виконавчого комітету Американської торгової палати в Україні. Палата сприяла проведенню реформ і допомагала 600 компаніям-учасникам захищати і розвивати бізнес, залучати інвесторів в Україну. Багато чого ще потрібно зробити: реформи вкрай важливі для того, щоб відновити економіку і зберегти підтримку міжнародного співтовариства. Я дуже пишаюся тим, що зробив свій внесок у досягнення останніх двох років, і переконаний, що Палата завдяки старанним зусиллям та професіоналізму її 45 співробітників під керівництвом пана Енді Гундера залишиться провідною бізнес-асоціацією України.

У цей важкий час особисті якості і довіра людей, з якими працюєш, дуже важливі. Я хочу подякувати всім, хто підтримував мене, познайомив з Україною і допоміг краще зрозуміти її. Насамперед, це співробітники Procter & Gamble Україна; наші дистриб'ютори, у яких колосальний потенціал і які ніколи не втрачали віри в компанію; українські роздрібні мережі, з якими ми разом працюємо над розвитком категорій товарів; рада директорів і колектив Американської торгової палати в Україні, Європейська Бізнес Асоціація; наші надійні партнери у Посольстві США; наші банки, незамінні партнери в кризовій ситуації; і команда ЮНІСЕФ, яка допомагає нам створювати домашній затишок для сімей вимушених переселенців.

Я сумуватиму по Україні та своїм друзям, але їду з оптимізмом і вірою в те, що країну чекає велике майбутнє. Компанія Procter & Gamble не збирається зупинятися на досягнутому і не пошкодує зусиль, щоб зробити життя українців кращим.

Я з радістю передаю свій пост Дмитру Кисельову, першому українцю на посаді генерального директора Procter & Gamble Україна. Бажаю йому і всім співробітникам P&G і всім українцям успіхів і процвітання!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X