Із крайнощів – і на ті ж граблі

17 травня 2017, 15:20
Всі зненацька в один день прокинулися, і зрозуміли, що у нас майже немає власного і якісного українського IT-продукту

Тому далі про підтримку українського бізнесу і нацбезпеку, та трішки – про свободу слова.

Поки «ура-переможці» радіють вчорашнім санкціям проти російських компаній, мені ці заходи нагадують відверте зачищення ринку під західних «партнерів».

Відео дня

Подивіться. Колись Ігор Коломийський не захотів продати ПриватБанк іноземним банкам. А тепер які проблеми можуть зупинити його купити американському Citi, або іншому банку, за безцінь?

Нема російських соцмереж – тепер всі будуть у Facebook. Немає аналогів 1С – нате, всі тепер будуть на SAP. Немає mail.ru – буде gmail. Немає Яндекс.Таксі – користуйтеся Uber.

І проблема не пов'язана з конкретним брендом – Google чи Яндекс, 1С чи SAP. Шановні, а де українське? У що вилилась хвиля «вироблено в Україні»?

Де наші українські банки (за прикладом того ж Citi)? Скажете, є Ощадбанк – та чи довго він ще буде українським?! Де наші соцмережі?! Де наші бухгалтерські програми?! Де ті славетні українські ІТ, про які так всі люблять говорити, і які нічого якісного так і не зробили для українського суспільства та бізнесу?!

Франція, наприклад (в принципі, як і інші провідні країни), вже не перше десятиліття працює над тим, щоб забезпечити власну інформаційну безпеку. Що ж ми з російських продуктів пересідаємо на західні? А де наше внутрішнє виробництво?

А коли відключать Фейсбук, то що будемо робити? І не треба зараз махати рукою, що це не можливо, після рішення про відключення ВК.

На превеликий жаль, я не бачу у всіх цих діях створення передумов для розвитку українського бізнесу. І чи дадуть йому розвиватися, якщо колись російський бізнес своїми бюджетами та обсягами інвестицій ринок вже задавив?

Тому у цій ситуації нам усім треба, по-перше, думати про повноцінну національну безпеку, а не власні інтереси чи інтереси інших країн.

А, по-друге, думати не про лобіювання інтересів західних, або окремих українських компаній, які монополізують ринок, а про створення сприятливих умов для розвитку конкурентоспроможних, високоякісних українських продуктів. Давати дорогу стартапам та підвищенню інвестиційної привабливості розвитку інноваційного бізнесу.

Держава і суспільство повинні перейматися питанням, як забезпечити рівні конкурентні умови для будь-якого бізнесу.

І, так, ще треба направити до СБУ більше мізків. Аби їхня робота не обмежувалася гаслом «заборонити все». Щоб якісно виконувати професійні обов'язки можна було без посягання на права та свободи людей, які проживають в Україні.

Показати ще новини
Радіо NV
X