Як компанії втрачають мільйони

0 коментувати
Державні реєстратори і нотаріуси зобов'язані перевіряти судові рішення, на підставі яких вони будуть здійснювати реєстраційні дії

Є кілька документів, які регулюють цей процес. По-перше, відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію майнових прав на нерухоме майно", реєстратор або нотаріус зобов'язаний перевірити на сайті ЄДРСР, чи існує таке судове рішення.

В іншому документі - інструкції для судів - зазначено, що реєстратори зобов'язані перевірити документ за формальними ознаками. Так, копія судового рішення має бути позначена як копія, завірена підписом судді та секретаря, а також на ній має бути гербова печатка і дата.

Чому перевірити судове рішення непросто?

Державні реєстратори і нотаріуси повинні перевірити рішення на сайті ЄДРСР.

Якщо судового рішення немає на сайті, нотаріусу доводиться звертатися із запитом до Державної судової адміністрації.

"У ЄДРСР судові рішення можуть з'являтися і зникати. Жоден нотаріус не ризикуватиме і не здійснюватиме будь-які дії, якщо судового рішення немає на сайті. Тому в багатьох випадках доводиться надсилати запит і отримувати підтвердження від ДСА", - розповідає на правах анонімності київський нотаріус.

Як має працювати "інформаційна взаємодія"?

У ЗУ "Про державну реєстрацію майнових прав на нерухоме майно" сказано, що реєстраційні дії мають відбуватися на підставі рішень, отриманих в результаті інформаційної взаємодії Державного реєстру прав і Єдиного судового реєстру.

Теоретично, це має бути програмне забезпечення, яке об'єднує обидва реєстри і дозволяє нотаріусу або держреєстратору перевірити справжність судового рішення в реальному часі.

Проте, жоден з нотаріусів, яких ми опитали, не знає про таку програму. Всі продовжують користуватися схемою, наведену вище.

Оскільки така процедура досить складна і тривала, частина реєстраторів можуть її упускати. Внаслідок чого компанії можуть втрачати мільйони.


16 січня 2017 року, Київ. Дельта банк втратив 7 земельних ділянок і 90 млн грн. Причиною стали фіктивні судові рішення.

18 травня 2017 року, Львів. Львівська міська рада втратила 44 приміщення. Причиною стало фіктивне судове рішення.

18 лютого 2016 року, Львів. Майно львівського автобусного заводу було виведене з-під арешту та розпродане. Причиною стало фіктивне судове рішення.

7 квітня 2017 року, Дніпро. Рейдери видалили компанію АНСІ з Єдиного реєстру підприємств. Причиною стало фіктивне судове рішення.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця грудня дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: