IT потребують фахівців на стику галузей

3 серпня 2017, 18:32
Luxoft - це глобальна компанія. Ми працюємо в 20-ти країнах - в Америці, Європі - у нас 33 центру розробки. І ми дуже чітко бачимо зміна структури глобального ринку праці

Перше - це діджіталізація, яка дозволяє працювати з будь-якої точки світу. Я можу перебувати в Таїланді, але при цьому працювати на американського або європейського клієнта. І це провокує міграційні процеси.

Відео дня

Наступний тренд - це роботизация і автоматизація, яка вже замінює низькокваліфікований працю. Це стосується аграрної індустрії, це Business Process Outsourcing, це може бути і харчова промисловість, і автопром, і металургія.

Ще один тренд - старіюче населення. Тільки в Європі 10 країн Європейського Союзу мають 30-35% населення, вік яких старше 60-65 років. Це означає більшу податкову навантаження. Це населення, яке складно навчати і перенавчати.

Один з останніх трендів - це зміна вимог до фахівців. Наприклад, в IT-індустрії дуже часто потрібні фахівці на стику: медик-програміст або геолог-тестувальник. Нам дуже часто доводиться подібних фахівців дообучать або перенавчати. Поточна система освіти не відповідає потребам ринку, не встигає відповідати потребам ринку.

Якщо говорити про Україну, то наша країна не перебуває у вакуумі. На нас теж впливають зовнішні фактори. Вітчизняна ІТ-індустрія, яка дуже швидко і динамічно зростає, відчуває їх на собі. При цьому ми стикаємося з великим рядом проблем.

Перша складність - то, що в Україні не збалансований ринок попиту і пропозиції по ринку праці. Університети готують не тих, хто необхідний, або не в тій якості. Друге - в університетах низька матеріально-технічна база, немає практики і дуже застарілі дані. А нам потрібні фахівці, які працюють на стику, на краю інноваційних рішень. Ті, хто вміє думати, творити, креативити і створювати інноваційні складні рішення. І при цьому жити в Україні і працювати на глобальному ринку, співпрацювати з глобальними компаніями або корпораціями.

У нас в університетах дуже хороша академічна теоретична база. І при цьому не вчать особистісних характеристик. Крім того, що ти повинен бути хороший професіонал з хорошим професійним бекграундом, на сьогоднішній день необхідний ще ряд навичок. Це вміння вести переговори, працювати в команді, керувати людьми і командами, працювати з запереченнями. А це особистісні характеристики, які необхідно купувати в процесі навчання.

Якщо ми подивимося на західні вузи, то велика частина роботи у них проектна. Тобто виконати не індивідуальну, а проектну роботу, учасники або студенти вже починають потихеньку в навчальному середовищі напрацьовувати ці компетенції.

На сьогоднішній день наша країна займає 26 місце за показником human capital. Ці дані були опубліковані на Давоському економічному форумі. Україна має величезний людський потенціал. Ми працьовиті, розумні, вміємо швидко вчитися і розвиватися і при цьому не стоїмо на місці.

Якщо говорити про Luxoft - а ми працюємо в Україні більше 10 років - то наша компанія щороку зростає на 10-15%. Це свідчить про те, що ринок великий і надає велику кількість висококваліфікованих співробітників. Природно, тут зручно і комфортно створювати саме ті рішення, які необхідні нашим клієнтам. Тому для нас Україна - це одна з країн, в якій ми вміємо працювати. І в якій ми вміємо надавати той рівень якості, який необхідний нашим клієнтам, завдяки тим фахівцям, які є.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Є і те, чого не вистачає в Україні і чому нам варто повчитися. У країнах, в яких ми працюємо, дуже чітко простежується побудова еко-системи IT-освіти. В якій є такі учасники: держава, університети, галузеві асоціації, бізнес. Вони розуміють, до чого, коли і як готувати майбутніх фахівців. При цьому всі учасники еко-системи допомагають один одному. Я думаю, це якраз те, до чого ми повинні прагнути.

Показати ще новини
Радіо NV
X