Історії помилок і провалів. Чому вчить приклад Sony Corporation

5 березня 2019, 20:26

Історії успішних бізнесменів - це і історії їхніх помилок, і провалів

«Успіх - не остаточний, невдачі - не фатальні, значення має лише мужність продовжувати», - говорив Вінстон Черчілль.

Історії успішних бізнесменів, це і історії їхніх помилок і провалів. Хороший приклад - відома всім Sony Corporation, яку заснували Акіо Моріта і Масару Ібука.

Відео дня

Ібука і Моріта зустрілися, будучи вже дорослими людьми, і в 1946 році вирішили створити спільне підприємство - Токійську науково-дослідну лабораторію телекомунікацій ( "Тokyo Tsushin Kogyo Kabushiki Kaisha").

Початковий капітал підприємства становив лише $500, а керівництво нової компанії в особі її ж творців задумалося, яким бізнесом зайнятися. Ідей було багато: від виробництва випічки до фабрики текстилю.

Першим продуктом майбутньої Sony стала рисоварка. Їй куди краще вдавалося спалювати рис, ніж варити. Крім того, що вона спалювала рис, жахлива робота установки посилювалася регулярними поломками. Продукт, на який були величезні плани, вийшов на рідкість невдалим. З огляду на сумнівні можливості цього дива техніки, компанії насилу вдалося збути 100 штук з першої тисячі вироблених рісоварок, інші довелося згодом подарувати і викинути.

Але цей далекий від успіху результат не зупинив підприємців, а послужив поштовхом, щоб потім випустити кілька легендарних продуктів, на зразок першого магнітофона, першого транзистора, першого плеєра Walkman, консолі Playstation і перетворити невідому компанію на корпорацію з багатомільярдними оборотами.

І саме перші невдачі компанії Sony змінили її обличчя і визначили зовсім інший шлях розвитку.

Цей шлях виявився фантастично вдалим і приніс засновникам багатство і славу.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Показати ще новини
Радіо NV
X