Чому не варто розраховувати на швидке відновлення іпотечного кредитування
Яка ситуація з кредитуванням зараз? Хто серед банків гальмує рух у позасудових реструктуризаціях?
$24,5 млдр — це багато чи мало? Саме такою була заборгованість фізичних осіб за кредитами банків в іноземній валюті станом на 1 квітня 2009 року, на останню звітну дату перед забороною таких кредитів. Це переважно були іпотечні кредити, і це сотні тисяч родин, що покращили свої житлові умови. Лише Укрсиббанк надав таких кредитів десь на $3,5 млрд.
Яка ситуація зараз? А зараз ми маємо розквіт кредитування на поточні потреби замість іпотечних. Кредити на поточні потреби мають негативний вплив на фінансовий добробут громадян і мають непомірно високу вартість.
І поки не буде працюючого механізму реструктуризації кредитів в іноземній валюті в судовій процедурі чи в позасудовому порядку, поки буде мораторій на стягнення боргу, нам не варто розраховувати на жваве відновлення іпотечного кредитування, бо для багатьох іноземних банків таке є несумісним із мораторієм. Тому інші сотні тисяч громадян наступного покоління поки що не матимуть тієї можливості, яка була у мене і в інших протягом 2006−2009.
Хто серед банків гальмує рух в позасудових реструктуризаціях? Дивіться в інфографіці. Бар'єром для масового застосування судової процедури є високі витрати на послуги арбітражних керуючих (32 тис грн наразі).



Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.