Стисло і зрозуміло: Податкові пільги і міжнародний арбітраж на Донбасі

11 серпня 2020, 10:45

Вівторок, 11 серпня. Щоденний моніторинг головних новин про бізнес та економіку в Україні.

 • Укртелеком, найбільший в країні провайдер інтернет-послуг, планує інвестувати $110 млн у прокладкуання 50 тис. км оптоволоконного кабелю, щоб до кінця 2022 року забезпечити широкосмуговим доступом 2,6 мільйона сільських жителів України. Цей проєкт є частиною зусиль Міністерства цифрової трансформації в розмірі $200 млн. Це збільшення широкосмугового підключення в сільській місцевості з 65% сьогодні до 95% в 2024 році. Генеральний директор Укртелекому Юрій Курмаз каже, що 8 тис. сільських клінік і 16 тис. шкіл не мають широкосмугового підключення, повідомляє Broadband World News.

Відео дня

 • Компанія Vodafone Україна заявляє, що протягом двох років її мережу LTE 4G повинна охопити 90% населення України. До літа 2024 року високошвидкісна мережа Vodaphone повинна покрити дороги міжнародного та національного значення.
 • Київстар планує інвестувати $180 млн протягом наступних двох років, щоб розширити послуги мобільного інтернету 4G і охопити 90% населення України, говорить президент Київстару Олександр Комаров. За останні шість тижнів Київстар підключив 765 населених пунктів на заході України, в результаті чого інтернет 4G отримали 400 тис. осіб.
 • Щоб сприяти економічному відродженню підконтрольних Україні територій Донецької і Луганської області, уряд розробляє плани створення зони особливого статусу, яка буде включати в себе великі податкові пільги і міжнародний арбітраж для юридичних суперечок. Прем'єр-міністр Шмигаль повідомив Радіо Свобода, що найбільші стимули будуть зарезервовані для «20-кілометрової зони» на захід від демаркаційної лінії. Ця лінія проходить приблизно за 400 км на північний схід від Маріуполя на Азовському морі до кордону з Луганськом і Росією.
 • Дорожня карта економічного розвитку Донбасу повинна бути представлена в наступному місяці в Кабінет Міністрів. Про це повідомив Олексій Резніков, заступник прем'єр-міністра з реінтеграції тимчасово окупованих територій. У недавньому блозі Atlantic Council він написав: «Наша мета — створити особливий інвестиційний режим в контрольованій Україною частині Донбасу». «Ми розглядаємо поширення правил міжнародного комерційного арбітражу на цей регіон як невід'ємну частину цього плану. Крім того, українська держава повинна взяти на себе хоча б частину страхового тягаря від тих політичних і військових ризиків, які важко передбачити інвесторам».
 • За словами радника президента з економічних питань Олега Устенка, вартість відновлення Донбасу, що знаходиться під контролем Росії, складе $10 млрд. У розмові з Донбас. Реалії (Радіо Свобода) він сказав, що це будуть гроші донорів. В останні роки ООН знизила свої наміри щодо надання гуманітарної допомоги по обидва боки лінії. Західні донори все частіше направляють гроші в підконтрольний уряду Донбас: французьку позику в розмірі €64 млн на придбання чистої питної води для Маріуполя; контракт на €25 млн з німецьким банком розвитку KfW на будівництво житла для переміщених осіб і кредит Світового банку в розмірі €100 млн на відновлення інфраструктури та відродження сільського господарства в Луганській області.
 • У міру відновлення обсягів залізничних перевезень Укрзалізниця перевезла 25,2 млн тонн вантажу в липні, що всього на 3% менше, ніж в липні 2019 року, повідомляє новинний сайт Rail.Insider. Обсяги неухильно росли з травня, коли перевезення досягли «дна», — каже виконувач обов'язків генерального директора державної залізниці Іван Юрик.
 • Українські фермери зібрали 33 мільйони тонн зерна і бобових, що становить третину від прогнозованого врожаю в цьому році. Фермери обробили 23 мільйони тонн пшениці, 87% від прогнозованого врожаю, і 8 мільйонів тонн ячменю, що становить 90% від прогнозованого врожаю.
 • Прогнозований в Україні рекордний урожай кукурудзи може наштовхнутися на геополітичні бар'єри, оскільки США продають рекордні обсяги кукурудзи — в цілому 3,7 мільйона тонн — в Китай, попереджає AgWeek-Фарго з Північної Дакоти. Китай здійснив рекордні закупівлі кукурудзи в США, щоб відповідати прагненню адміністрації Трампа до більш збалансованої торгівлі між США і Китаєм. Хоча Україна традиційно поставляє в Китай 3,8 мільйона тонн кукурудзи на рік, «в цьому році цього може змінитися», — пише AgWeek. Китай вже закупив кукурудзу в кількості, достатній для покриття 80% потреб в цьому році.

 • Звинувачення в «державній зраді» і президентське розслідування пішли за спробою китайської компанії затвердити 75%-ву власність над українською компанією, яка колись була найбільшим виробником авіадвигунів у Радянському Союзі. Спровокувавши скандал, пекінська компанія Skyrizon минулого тижня оголосила про створення спільного підприємства DCH Group, потужного економічного холдингу на сході України, для контролю над Мотор Січ. Оскільки уряд США виступив проти покупки Мотор Січ Китаєм, Антимонопольний комітет України почав чотиримісячне розслідування.

 • У відповідь голова ради директорів Skyrizon Ван Цзин, і власник і президент DCH Олександр Ярославський, виступили із заявами, що засуджують втручання уряду в угоду.

 • «Ми партнери і прагнемо зберегти Мотор Січ на українській землі»,написав Ван, чия компанія знаходиться в Пекіні. Саме китайські інвестиції підтримують процвітання компанії, зберігаючи тисячі робочих місць в Україні. Нам дуже шкода, що після закінчення п'яти років ми відчули тільки сум'яття і розчарування. Додаючи, що DCH буде володіти більше 25% акцій компанії, що дає їм право брати участь в управлінні Компанією та зберігати її українські інтереси, він говорить: «У нас є амбітний план для досягнення наших довгострокових цілей. Основна мета, яка включає в себе вливання значних інвестицій в компанію Мотор Січ на території України, у Запоріжжі, для підтримки і збільшення виробничих потужностей заводу».

 • У свою чергу Ярославський називає «Державним рейдерством» тиск держави на інвесторів у Мотор Січ. Ярославський спростовує повідомлення преси про те, що ключові частини заводу будуть перенесені в Китай: «Група DCH готова використовувати свій досвід і знання для того, щоб Мотор Січ розвивалася і працювала на благо України». Він попереджає, що, якщо уряд заблокує роботу спільного підприємства, піде «подача багатомільйонних судових позовів китайською стороною в міжнародні суди і значне охолодження двосторонніх відносин з Китаєм, основним торговим партнером України».

 • Іран не буде компенсувати втрати МАУ за його літак збитий над Тегераном 8 січня, тому що Boeing 737-800 був застрахований європейськими компаніями. Цю заяву зробив у понеділок голова Центральної страхової організації Ірану, повідомляє агентство Reuters. «Український літак застрахований європейськими компаніями в Україні, а не іранськими компаніями», — сказала Голамреза Сулеймані.  «Ці європейські компанії повинні виплатити компенсацію». Новий Боїнг 737-800 коштує близько $100 млн. Крім цього, Іран веде переговори про виплату компенсації за 176 пасажирів, загиблих в результаті удару підрозділу ППО Ірану по цивільному літаку двома ракетами класу «Земля-повітря» російського виробництва.

Від редактора:

Іноземна допомога, яку направляють на підконтрольний Україні Донбас гідна похвали. В ідеалі за цим послідують приватні інвестиції і, найімовірніше, фермери повернуть свої поля. Поступово хороші дороги, гідні зарплати, сучасні магазини і швидкий мобільний інтернет зроблять все для України. Згадайте Західну Німеччину — Східну Німеччину, Південну Корею — Північну Корею. Але чому міжнародні донори повинні ремонтувати контрольований Росією Донбас? Хіба Захід допомагав створенню цього московського Франкенштейна? Як сказав би Колін Павелл: «Ви зламали — ви й виправляйте».

Стисло і зрозуміло — щоденний моніторинг ділових новин. Публікується в партнерстві з Ukrainian Business News (UBN).

Републікування повної версії тексту заборонене. Натисніть підписатися, щоб отримувати ранкову розсилку UBN з новинами, заснованими на фактах, для інвесторів і інвестиційних менеджерів в Україні.

Показати ще новини
Радіо НВ
X