Стисло і зрозуміло: 4G в київському метро, банкрутство китайського покупця Мотор Січ, легалізація видобутку бурштину

26 грудня 2019, 11:30

Четвер, 26 грудня. Щоденний моніторинг головних новин про бізнес та економіку в Україні

 • За словами президента Київстару Олександра Комарова, три українські компанії мобільного зв'язку інвестують $20 млн для запуску послуги 4G на деяких ділянках київського метро цієї весни. Робота буде не швидкою тому що установка може здійснюватися тільки тоді, коли потяги не ходять через тунелі, як правило, з 12:30 до 5:30 ранку. Київська міська рада ще не встановив тарифи на використання метро компаніями — Київстар, Vodafone Ukraine і Lifecell.

Відео дня

 • Епіцентр К отримав 7-річний кредит у розмірі $70 млн від Чорноморського банку торгівлі та розвитку на модернізацію обладнання на своїх 20 сільськогосподарських ділянках. Гроші підуть на покупку нової сільськогосподарської техніки, будівництво трьох нових зернових елеваторів і модернізацію чотирьох наявних елеваторів.

 • Bloomberg оцінює валюту України як найсильнішу в світі щодо долара в цьому році, на сьогодні курс становить 22 грн за долар. Відзначивши, що гривня повернулася до свого сильного рівня майже чотирирічної давності, міністр економіки Тимофій Милованов сказав журналістам в середу: «Курс, на мою думку, зараз дуже сильний, і це шкодить експортерам».

 • Зміцнення гривні знижує трудову еміграцію, повідомляє Bloomberg в статті під заголовком: «Найкраща в світі валюта охолоджує бажання українців виїхати». Автор пише: «Хоча польська заробітна плата в 2016 році була в чотири рази вище, ніж в Україні, зараз цей показник — тільки 2,5 разу, за даними [українського] центрального банку, який також заявив, що було менше запитів на пошук в інтернеті роботи за кордоном».

 • Тисячі українських студентів користуються новим законом, який дозволяє їм працювати в Німеччині до трьох місяців, повідомляє Deutsche Welle. «В останні роки агентства, що пропонують тимчасову роботу в Німеччині для студентів, з'явилися по всій Україні», — йдеться у статті під заголовком «Українські тимчасові працівники DHL і темний бік Різдва». «На веб-сайтах рекламуються місця для пакувальників, кухарів і прибиральників».

 • Міжнародна платіжна система MoneyGram, що базується в США, в партнерстві з Індустріалбанком запускає депозитний рахунок — послугу, яка дозволяє клієнтам 55 фінансових установ в Україні отримувати грошові перекази безпосередньо на свій український розрахунковий або картковий рахунок. Комісія за переказ варіюється від 0,5% до 2% від суми переказу. Андрій Львов, керівник Індустріального банку, повідомляє журналістам: «Ми плануємо зайняти 5% всіх переказів в Україні».

 • Президент Зеленський незабаром підпише законопроект, схвалений Верховною Радою, про легалізацію видобутку бурштину. Законопроекти передбачають проведення аукціонів ProZorro на видачу дозволів на видобуток строком на п'ять років на території 10 га. Правила вимагають встановлення легального обладнання, оподаткування, меліорацію і штрафи за порушення. Неконтрольований видобуток бурштину за допомогою потужних шлангів вже зробив частину північного сходу України схожими на місячні ландшафти.

 • Після спроби уряду легалізувати азартні ігри минулого тижня, законом який розбитий на шість законопроектів, президент Зеленський здійснив контратаку, розпорядившись закрити всі напівлегальні гральні компанії. «Ми знаємо, хто стоїть за цим», — написав він у Facebook про провал його законопроекту про казино в окремих 5-зіркових готелях та ігрові автомати в 3-зіркових готелях. «Не хочете грати за прозорими правилами? Не хочете працювати правильно і платити в бюджет? Що ж, давайте зробимо це по-іншому. З цього моменту ми негайно закриваємо всі ігрові зали».

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

 • Станом на суботу поліція повідомила, що вони закрили 5 300 «гральних закладів». Поліція повідомила, що вони вилучили 4 400 одиниць грального обладнання, зокрема 27 ігрових автоматів, 29 електронних рулеток, 107 покерних столів і 4 032 одиниць комп'ютерного обладнання.

 • Загальнонаціональне опитування, проведене на початку грудня, показало недостатню підтримку для легалізації азартних ігор. З 2 043 опитаних 56% сказали, що вони проти легалізації. 18% висловилися за повну легалізацію, а ще 19% заявили, що підтримують легалізацію тільки в особливих зонах. На питання про пропозицію президента Зеленського 52% були проти, а 35% висловилися за. Опитування проводилося Київським міжнародним інститутом соціології.

 • Загрози незалежності центрального банку, зусилля щодо зміни «зелених» тарифів і пропозиції підвищити податки на ІТ-працівників — це три загрози для економіки України в 2020 році, попереджає Андрій Гундер, президент Американської торговельної палати в Україні, в есе Атлантичної ради «Уряд України у 2020 році не має підривати бізнес-оптимізм, що зростає». Відзначаючи, що в минулому місяці Американська торгова палата присудила щорічну нагороду «День подяки» Національному банку України, він пише: «Тривають оплачені демонстрації перед банком, і, більш того, біля будинків керівництва НБУ. Все це доказ того, що центральний банк порушує чиїсь корисливі інтереси».

 • «Стіни змикаються навколо українського мільярдера Жеваго», — пише Bloomberg у довгій історії про проблеми Костянтина Жеваго і Ferrexpo, його лондонського виробника залізних окатишів. Через розслідування справи про відмивання грошей і розтрату Жеваго залишив керівництво Ferrexpo і ховається, щоб уникнути арешту. З минулого літа Ferrexpo, третій за величиною в світі експортер залізорудних окатишів, втратив половину своєї вартості акцій. Жеваго, колись наймолодший мільярдер України, ризикує втратити свій капітал.

 • Один з двох потенційних китайських покупців українського виробника авіаційних двигунів Мотор Січ, Beijing Xinwei Technology, збанкрутував, повідомляє УНІАН з посиланням на статтю 24 каналу. Збитки компанії виросли до $2,3 мільярда, а акції компанії, що торгуються як BXT, впали за шість місяців з 2,02 до 0,22 сьогодні. Вважається, що компанія, яка планувала в 2013 році побудувати міжокеанський канал через Нікарагуа, підтримувалася урядом Китаю.

 • Очікується, що на цьому тижні представники атомної галузі продовжать на 15 років ліцензію атомного енергоблоку радянської конструкції на Южно-Українській атомній електростанції в Миколаєві, повідомляє World Nuclear News. Напередодні закінчення терміну дії 30-річної ліцензії в неділю, Павло Павлишин, виконувач обов'язків президента «Енергоатому», сказав: «була виконана величезна робота з модернізації енергоблоку № 3, який виробляє 950 МВт. «Боятися нема чого», — сказав він, зазначивши, що це «Відповідно до глобальної практики, 70% реакторів у світі сьогодні працюють зі збільшеним терміном служби». Атомна енергія забезпечує половину електроенергії в Україні.

 • Керівники Adomani Inc., каліфорнійської компанії з виробництва електромобілів, відвідали Україну на початку цього місяця, щоб зустрітися з офіційними особами, «обговорити питання про створення в країні представництва для постачання різних державних і приватних агентств комерційними електромобілями», повідомляє компанія, що базується в Короні, за 50 миль на схід від Лос-Анджелеса. Президент Adomani Джим Рейнольдс сказав, що його «Попросили розглянути питання про участь у створенні виробничих потужностей електромобілів в Україні, щоб допомогти забезпечити робочі місця для місцевих жителів».

Від редактора:

Велика частина населення України в ці дні проходить «масове стажування» в ЄС. Щоб задовольнити сезонний попит, європейські країни все частіше запрошують українців на 2-3 місяці роботи. Бюджетні перевізники, такі як Ernest Airlines, дають можливість робітникам літати додому раз на місяць. З огляду на особистий досвід студента американського коледжу, що миє вікна і підносить сумки в швейцарському готелі, я можу сказати, що робота в Європі може бути більш пізнавальною, ніж навчання або туризм.

Стисло і зрозуміло — щоденний моніторинг ділових новин. Публікується в партнерстві з Ukrainian Business News (UBN). Републікування повної версії тексту заборонене.

Натисніть підписатися, щоб отримувати ранкову розсилку UBN з новинами, заснованими на фактах, для інвесторів і інвестиційних менеджерів в Україні.

Показати ще новини
Радіо NV
X