Стисло і зрозуміло: В Україні зростає інфляція
17 березня 2021, 11:30
Середа, 17 березня. Щоденний моніторинг головних новин про бізнес та економіку в Україні.

- Під час обговорення ключової процентної ставки, організованого Комітетом з грошово-кредитної політики (MPC) НБУ, керівництво центрального банку розповіло, що в 2021 році інфляція помітно прискорилася. «Зокрема, в січні, як і очікувалося, інфляція перевищила верхню межу цільового діапазону 5% ± 1 п.п. У лютому, згідно з даними онлайн-моніторингу НБУ, споживчі ціни зростали швидшими темпами, ніж передбачалося в базових макроекономічних прогнозах».
Відео дня
- Шість членів MPC виступають за підвищення ключової процентної ставки до 6,5% відповідно до базового сценарію загального прогнозу НБУ. Керівництво центрального банку погодилося з тим, що банк повинен буде продовжувати підвищувати ключову процентну ставку, щоб знизити базовий інфляційний тиск і згладити потенційну волатильність.
- Економіка України продовжує впевнене відновлення після коронавірусу. У великому онлайн-прес-релізі НБУ говориться, що «падіння ВВП в 2020 році (на 4,2%) виявилося менш вираженим, ніж очікувалося на початку коронакризи (на 6%). Негативний вплив на економіку справило тимчасове посилення карантинних обмежень, введених у січні. Ділові настрої значно покращилися відразу після зняття карантину в січні. Зокрема, в лютому промислові компанії вперше за останні чотири місяці повідомили про позитивні очікування щодо результатів свого бізнесу. Очікування в сфері торгівлі та послуг практично досягли рівня до епідемії. Світова економіка також відновлюється на тлі розгортання кампаній вакцинації і великомасштабних програм стимулювання».
- Уряд працює над поступовим перетворенням економіки в бік вуглецево-нейтрального розвитку, а кроки з реалізації Паризької угоди наближають Україну до Європейського зеленого курсу і положень Угоди про асоціацію з ЄС, — сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час зустрічі про участь України в Паризькій угоді, передає Укрінформ.
- «Україна бере участь у глобальній боротьбі зі зміною клімату та адаптації до нього, тому сьогодні наше головне завдання — зробити так, щоб сформований план до Паризької угоди відповідав довгостроковій меті досягнення вуглецевої нейтральності не пізніше 2060 року, але в той же час був реалістичним. Вектори розвитку секторів української економіки повинні бути економічно і екологічно збалансованими», — сказав Укрінформу високопоставлений урядовий чиновник.
- Укравтодор запускає спільний антикорупційний проєкт з ЄБРР, повідомляє Державне дорожнє агентство. Кредитна угода між Укравтодором та ЄБРР на суму €450 млн передбачає реалізацію чотирьох важливих реформ у дорожній галузі: реформа системи закупівель, підвищення безпеки дорожнього руху, розвиток інфраструктури електротранспорту і реформа боротьби з корупцією. «Ми високо цінуємо ініціативу Укравтодору щодо реалізації цього проєкту, тому що він повинен призвести до повністю оновленої системи управління дорожньою галуззю. Укравтодор є одним з партнерів ЄБРР в Україні», — говорить старший економіст ЄБРР Андрій Цоколь.

Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV- ДТЕК висловили подяку Посольству США за незмінну підтримку реформ в Україні. Сторони обговорили основні події і проблеми енергетичного сектора і обмінялися думками про необхідність продовження реформ і лібералізації ринку. Також обговорювалися питання співпраці з американськими компаніями, такі як пілотний проєкт зі зберігання енергії з Honeywell і перспективи розширення цього партнерства.
- Імпорт екзотичних фруктів у 2020 році виріс на 18% і оцінюється в $795 млн, повідомляє Інститут аграрної економіки з посиланням на дані Державної митної служби. Основним постачальником екзотичних фруктів є Туреччина: в минулому році обсяг торгівлі різних фруктів склав 269 тисяч тонн. Турецька продукція становить 28,8% всього імпорту, за нею йдуть Еквадор (12,9), Греція (6,2%), Коста-Ріка (6,8%), Іспанія (5,4%), Єгипет (5%). На ці країни припадає 64% торгівлі екзотичними фруктами з Україною.
- Імпорт електроенергії з Росії та Білорусі триває, незважаючи на негативну реакцію громадськості, повідомляє Liga Business. З початку 2021 року до 11 березня 576 млн кВт·г було імпортовано з Білорусі та Росії, з яких 83% (476 млн кВт·г) прийшло з Білорусі, а 17% (100 млн кВт·г) — з Росії. 5−11 березня імпорт в середньому становив 2,3 млн кВт·г (минулого тижня — 2,2 млн кВт·г на добу), зокрема 2,2 млн кВт·г з Білорусі та 0,1 млн кВт·г з Росії.
- Хоча число випадків коронавірусної інфекції і госпіталізацій зростає в геометричній прогресії, більшість українців категорично проти вакцинації. Березневе опитування громадської думки, проведене Київським міжнародним інститутом соціології, показало, що 60% жителів країни не хочуть вакцинуватися, кількість відмов зросла в порівнянні з 40% минулого місяця. Загальнонаціональне опитування 1 207 осіб мало похибку в 2,9%.
- «Така низька кількість вакцинованих людей пов’язана з низьким рівнем довіри до вакцини, яка надійшла в Україну», — говорить про вакцину, вироблену в Індії, представник МОЗ Олена Марченко. «Це пов’язано з упередженнями та інформацією, яка поширюється в соціальних мережах. Люди багато читають, негативно ставляться до індійської вакцини».
Стисло і зрозуміло — щоденний моніторинг ділових новин. Публікується в партнерстві з Ukrainian Business News (UBN). Републікування повної версії тексту заборонене.