Казино знову засвічує вогні
Де тиждень почали, там і закінчуємо, у всякому разі, станом на ранок п’ятниці, коли цей матеріал у роботі. Без даних про інфляцію ринок нікуди рухатися не хоче, ні вгору, ні вниз.
Хоча, не виключено, що згодом рух може початися, після того як будуть опубліковані дані про значення Індексу персональних витрат (РСЕ), на який орієнтується ФРС, приймаючи рішення про напрямки монетарної політики. Як ми знаємо, цільове значення ФРС знаходиться на рівні 2%, але навіть його істотне перевищення не означає миттєвої реакції з боку центрального банку. Ось якщо інфляція буде залишатися високою протягом «тривалого проміжку часу» — хоча ФРС так ніколи і не роз’яснив, чи йдеться про місяці чи роки, — тоді монетарна політика буде посилюватися і процентні ставки ростимуть.
З інших значущих подій тижня можна виділити такі:
«Епоха відкритої співпраці з Китаєм для США закінчена, — заявив Курт Кемпбелл, член Ради безпеки США, — і її змінює ера конкуренції». Як ми і припускали, із загасанням вірусної істерії протистояння США-Китай буде все більше на слуху і, звичайно ж, матиме неабиякий вплив на тільки на фінансові ринки й інвестиційні стратегії, а й на весь корпоративний світ. А поки що, аби продемонструвати китайцям рішучість намірів, президент Байден доручив своїм спецслужбам детальніше розслідувати джерела виникнення Covid-19.
Нові заявки з безробіття, опубліковані в четвер, досягли нового «пандемічного» мінімуму, і це вже четвертий тиждень поспіль. Очікувалося 425 тисяч, отримали 406 тисяч. Ще один доказ відновлення економіки. До речі, разом зі статистичними даними росте і впевненість керівництва ФРС у перспективах економічного розвитку: віцеголова ФРС Річард Кларіда заявив, що «уже близький час, коли ФРС почне обговорювати можливість згортання програми викупу облігацій».
Комісія з цінних паперів США (SEC) оголосила, що «ера Байдена» буде проходити під знаком посиленої уваги регулятора до операцій із криптовалютою і SPACs, які зараз є одними з найбільш «розпечених» сегментів ринку. А ми ж попереджали, що держава спекулянтів у спокої не залишить і, як мінімум, попросить поділитися. Як бачите, ідеї демократів про загальну рівність і справедливість починають утілюватися в життя. І не тільки на Волл-стріт, але і в інших галузях американської економіки.
Конгрес США викликав «на допит» керівників найбільших американських банків — Goldman Sachs, Bank of America, Morgan Stanley, Wells Fargo, JPMorgan Chase і Citigroup — де їх із пристрастю допитали законодавці-демократи. Головне питання — чому банки не зробили більше, щоб допомогти своєму народу в лиху годину пандемії? А також сенатори поцікавилися, чому банки недостатньо активні в ліквідації нерівності. Особливою уїдливістю в ході допиту відрізнялася сенатор Елізабет Воррен, відома своїми лівими поглядами.