Інфляція дарує радість

11 травня 2018, 10:39

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Квітневі дані щодо інфляції принесли заспокоєння і радість. Як з'ясувалося, прогнози були надто песимістичними. Фактичне зростання СPI за місяць склало 0.2%, а базова інфляція – 0,1%, що нижче очікуваних – 0.3% і 0.2%. У річному обчисленні інфляція склала 2.5%, а базова 2.1%. Такі новини, безумовно, розсіяли страхи, пов'язані з можливим агресивним підвищенням ставок і дозволили S&P 500 дотягнутися да максимального за останні два місяці значення, а Dow Jones продемонструвати шестиденну безпрограшну сесію: S&P 500 (+ 0.94%); Dow Jones (+ 0.80%) і Nasdaq (+ 0.89%).

Відео дня

Всі 11 секторів S&P закінчили в "зеленій" зоні. Попереду всіх телекоми (+ 1.9%), комунальні підприємства (+ 1.3%), охорона здоров'я (+ 1.3%) і технологічний сектор (+ 1.3%).

Прибутковість 10-річних US Treasuries знизилася на 3БП до 2.97%, в той же час прибутковість дворічних збільшилася на 1бп, до 2.54%. Невисока інфляція і рекордний попит на первинному ринку призвели до того, що крива прибутковості, від 5 до 30-літніх US Treasuries, "випрямилася" до найнижчого рівня, починаючи з 2007 року. "Бичачий" характер випрямлення, коли довгострокова прибутковість знижується швидше короткострокової, говорить про оптимістичні настрої інвесторів.

Ціни на нафту трохи знизилися після потужного зростання на початку тижня. Червневі ф'ючерси на WTI торгуються на рівні $71.27 за барель.

Починаючи з середи золото зростає і досягло рівня $1,319 за унцію.

Чого чекати сьогодні, в п'ятницю

Економічних новин сьогодні, практично, ніяких.

Однією з рушійних сил може стати Nvidia (NVDA), що оголосила свої квартальні результати вчора, після закриття. Виручка склала $3.21 мільярда, що на 66% більше, ніж рік тому, а чистий прибуток на акцію (EPS) досяг $1.98, що істотно вище, ніж, відповідно, $2.89 мільярда і $1.46, як прогнозували аналітики. І тим не менше, інвестори не в захваті. Причина для скепсису – затихає ентузіазм з приводу криптовалюти, зниження обсягів майнінгу і, відповідно, попиту на "крипторіентовану" продукцію компанії. В кінцевому підсумку, це може позначитися на результатах майбутніх кварталів. На позабіржовому ринку, після оголошення результатів, акції NVDA впали майже на (-3.0%).

Подивимося, що станеться, коли ринок відкриється сьогодні. Але, найімовірніше, у всякому разі в це хочеться вірити, нічого драматичного не станеться, і тиждень закінчиться на оптимістичній ноті.

Хороших всім вихідних!

Показати ще новини
Радіо НВ
X