Орвелл по-українськи частина 2. Капітуляція — це мир

1 червня 2019, 18:00

Так, на війні заробляють. І роблять це і зараз. Не сумнівайтеся. І цих людей треба прибирати. Треба садити. Але не треба думати, що це якось може зупинити війну. Не зможе

Після інтерв'ю Шефіра залишилося тільки послухати, що скаже Юзик з «Кварталу». Адже у депутата теж має бути своя позиція. І про закон про мови. І особливо про війну і мир. Про монетарну політику, гаразд, можна не чекати.

Відео дня

Звичайно ж, це кров з очей. Особливо в частині про війну, яку можна завершити. Домовившись з Путіним. З огляду на все, на його умовах. Що абсолютно не бентежить Шефіра.

Війна йде не тому, що вона вигідна українській владі. Війну веде Україна не тому, що влада на ній заробляє. Війну веде Україну тому, що бореться за свій суверенітет. І завершити війну не можна, прибравши когось у владі, хто займався корупцією. Завершити війну з Путіним можна лише відмовившись від боротьби за свій суверенітет. І це нам пропонує брат-Шефір? З розряду сядемо і домовимося з Путіним, щоб ми нарешті могли свої мультики продавати в Росію? Його мотивація зрозуміла. Але це мотивація ділка, а не державного діяча. А яка мотивація у президента, який збирається повернутися до мультиків через 5 років?

Так, на війні заробляють. І роблять це і зараз. Не сумнівайтеся. І цих людей треба прибирати. Треба садити. Але не треба думати, що це якось може зупинити війну. Не зможе.

Здавалося б, це прописні істини. Але вони чомусь недоступні другу президента.

Хотілося б уточнити ще кілька деталей. Ось ця тема з війною, яку легко закінчити, тому що вона була вигідна Порошенку — як таке влазить у голову? І як таке потім промовляють вголос? І тут немає питань з тим, що на армії крали. Звісно, крали. У нас взагалі крадуть. Україна дуже корупційна країна. І влада і суспільство. І з цим треба боротися. Але питання в іншому. Якщо у нас скрізь корупція, то як можна очікувати, що її не буде в армії? Тим паче, якщо ми візьмемо цивілізовані країни, хоч ті ж США, то вже де є корупція — так в армії. Це держава. Це закритість інформації. Зрозуміло, що там завжди будуть високі корупційні ризики. І те, що в армії крадуть, свідчить лише про те, що там крадуть. Це ніяк не може означати, що заради цього запустили війну. Тим паче, якщо влада краде і вона має частку від усього, то війна вбиває економіку, а отже, і знижує вашу частку від усього. Це ж банально і просто. Чому це не влазить у голову цього Шефіра?

Ніякого логічного зв’язку з тим, що йде війна і в армії крадуть під час цієї війни, і тим, що сам факт війни ініційований тими, хто краде, — немає

Отже, ніякого логічного зв’язку з тим, що йде війна і в армії крадуть під час цієї війни, і тим, що сам факт війни ініційований тими, хто краде, — немає. Просто немає. Якщо базуватися на цій логіці, то:

— Порошенко винен у тому, що прийшла зима, адже він продає зимові шапки;

— Порошенко винен у тому, що люди старіють, адже він продає ліки.

Це абсолютно хвора перекручена логіка. І цю логіку нав’язувала Україні російська пропаганда, схиляючи до миру. І тепер цією логікою оперує найближчий партнер президента. Чи означає це, що так само думає президент? Чи означає це, що президент теж є жертвою російської пропаганди?

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Порошенко винен багато в чому. Але точно не у війні. Тому що війну розв’язав Путін. Війна почалася з агресії Росії в Криму і продовжилася агресією Росії на Донбасі. І нехай в українській владі всі були б корупціонерами і баригами на крові — не вони почали цю війну. Її почав Путін. Ставлячи перед собою свої цілі. Атакуючи Україну. І корупція в українській армії тут взагалі не має жодного значення.

І наостанок. Один парадокс. Шефір одночасно говорить, що вони люди творчі і тому їхні спроби займатися іншим бізнесом були провальними і зрештою вони вирішили туди не лізти. І одразу каже, що президентом бути легко. Це взагалі як?

Матеріал публікується з дозволу автора.

Оригінал

Більше поглядів у розділі Експерти НВ Бізнес

Показати ще новини
Радіо NV
X