Хто хоче зберегти жебрацтво

23 січня 2017, 12:46
Не можу втриматися від бажання прокоментувати пропозицію Олега Ляшка зберегти мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення до повного відновлення територіальної цілісності України

Пан Ляшко та його команда вилоносців після відпочинку на далеких морських курортах вирішила відзначити свою появу в парламенті законопроектом, який спрямований на збереження залежності селян від аграрного олігархічного лобі на якомога довший час.

Відео дня

Обґрунтування цього зґвалтування конституційних прав українських громадян відбувається з особливим цинізмом. Очевидно, що в разі ухвалення такого законопроекту наш аграрний олігархат буде зацікавлений в збереженні жебрацького становища селян та окупації українських територій фашистською Російською імперією назавжди.

Схоже, що в цьому зацікавлений і сам Ляшко. Порушення конституційних прав громадян дозволяє аграрним латифундистам сплачувати орендну плату в у рази меншому розмірі, ніж доведеться це робити, коли с/г землі почнуть продавати, а їх ціна виросте в рази.

Зрозуміло, що при збереженні мораторію на продаж с/г земель формування справді незалежного прошарку ефективних фермерських господарств буде неможливим. Бо вони можуть стати такими, лише якщо займатимуться вирощуванням переважно високомаржинальних сільгосппродуктів (садівництво, екологічно чиста продукція). А для цього потрібні довгострокові інвестиції в земельні ділянки, з впевненістю, що земля знаходиться у власності тієї особи, яка інвестує в неї кошти.

Тому й надалі Ляшко, Тимошенко та інші демагогічно налаштовані політичні діячі хочуть мати можливість забезпечити свої інтереси, що називається «два в одному». З одного боку, вони матимуть можливість «доїти» аграрних олігархів, бо якщо ті не пручатимуться, то завжди можна пригрозити зняттям мораторію. З іншого – розриваючи на собі одяг з останніх колекцій Louis Vuitton, Gucci, Prada, продовжувати обдурювати збіднілих селян, подаючи себе як їх головних захисників.

Очевидно, поки в українських громадян не з’явиться можливість купувати та продавати с/г землі, а лише вони повинні мати право на це, до того часу українське селянство в основній масі своїй залишиться в стані жебрацтва.

Показово, що в усіх країнах Східної та Центральної Європи право на продаж с/г земель існує вже протягом багатьох років. І ніде там не відбулось такої концентрації с/г земель в руках купки аграрних латифундистів, як в Україні. В жодній з цих країн не відбулось погіршення фінансового стану селян. Навпаки, сільгоспвиробництво стало куди більш ефективним, з у рази більшим рівнем інвестицій, а рівень добробуту селян там теж виріс в рази.

Що ж до демагогічного аргументу, що наші селяни, які хочуть займатись фермерською діяльністю, не мають коштів на придбання с/г земель, то механізм вирішення цієї проблеми давно добре відомий. Для цього потрібно заснувати Земельний банк, який даватиме довгострокові (на 10-15 років) іпотечні кредити селянам під 2-3% річних на придбання с/г земель. Цей банк з капіталом 10-15 млрд гривень має заснувати держава. А відповідне дешеве рефінансування такого банку здійснюватися Національним банком. При цьому саме цей банк має бути банком останньої надії при викупі с/г земель у селян, які потім він через, наприклад, систему Prozzoro продаватиме на відкритих аукціонах.

І наостанок. Враховуючи, що наші народні депутати так піклуються про народ, згадуючи окупацію наших територій, але при цьому засмагаючи на закордонних курортах, у мене є зустрічна пропозиція. Давайте тоді вже до завершення окупації території України та підняття добробуту громадян введемо мораторій на виїзд народних депутатів з країни. Дозволяти їм виїзд за кордон лише у відрядження, з чітко встановленими термінами, погодженими Міністерством закордонних справ України.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X