Хто блокує прихід мільярдних інвестицій в Україну

5 грудня 2016, 09:00
Для середньостатистичного глядача, так звані пірати, - це просто доступ до безкоштовних фільмів та серіалів

Тому закриття таких нелегальних сервісів як Ex.Ua, FS.to стало практично трагедією. Але ми, як завжди, звикли бачити тільки верхівку айсберга, не помічаючи, що проблема піратства має прямий вплив на економічний добробут країни. Пропоную розібрати ситуацыю як з боку споживача, так і на загальнонаціональному рівні.

Відео дня

Глядачі не бачать альтернативи. Вірніше, не знають, що вона є. Сьогодні в Україні працює 7 легальних сервісів, і тільки на одному з них (американський Netflix) немає безкоштовного контенту. Піратські сервіси заробляли мільйони, прокручуючи рекламу перед фільмами (які для глядача безкоштовні), за такою ж моделлю працюють і легальні сервіси. Тільки з цього доходу вони платять правовласникам, творцям контенту і т.д. Для тих глядачів, хто не хоче дивитися рекламу і звик до відмінної HD якості - є платні пакети від 29 грн. / місяць. Наприклад, Divan.TV не бере додаткову плату саме за фільми (вони вже включені в тарифні пакети з кращими тв каналами України та світу). Погодьтеся, не така вже й висока плата за якісний контент.

Пірати, вони ж Діджитал злодії, ділилися доходом з юристами, піарниками, створюючи образ Робін Гуда, пропонуючи нібито безкоштовне відео глядачеві. А також платили за "кришу" продажним правоохоронцям і депутатам, щоб їм не заважали працювати.

Але давайте повернемося до піратства в більш "глобальному" сенсі, - це в першу чергу, захист інтелектуальної власності в країні. Можна говорити скільки завгодно про мільярди долларів інвестицій, необхідні для розвитку України, але вони не прийдуть, поки ми не зможемо забезпечити захист власності (як інтелектуальної, так і приватної, так як в світі це рівнозначні поняття). Хочу нагадати, що Україна є країною номер 1 як порушник прав інтелектуальної власності через "групи невизначених осіб". І економічні санкції США вже коштували сотні мільйонів доларів для експортерів. Але 3 роки тому нас "врятував" Майдан, коли Україні дали другий шанс, коли конгрес не продовжив санкції.

Нагадаю, перша спроба закриття Ex.UA і FS.to була ще в 2013 році. Уже тоді Україна могла стати на крок ближче до економічної та інформаційної безпеки. Але, ні, Віктор Янукович молодший заступився за "піратів", які незабаром відновили свою роботу. Напевно, абсолютно безкорисливо і виключно з любові до українського кіно :-) Зараз Президент України Петро Порошенко також поки ветував законопроект, який передбачає підтримку кіновиробництва в Україні, а також ефективні механізми боротьби з інтернет-піратством. На розробку пішло 1,5 року роботи, а механізми були узгоджені з європейськими та американськими партнерами. Нелегалам знову вдалося "домовитися"?
Існування піратства - пряма загроза і українському кінематографу.

Чому створюється якісне кіно в США, Європі і т.д.? Причина зовсім не в більш талановитих режисерів, продюсерів або акторів. Просто там працюють закони захисту інтелектуальної власності. А значить, ці самі режисери та продюсери, знімаючи фільми, впевнені в своєму захисті, а значить і в своєму доході.

Коли Ви скаржитесь на те, що немає якісного українського кіно, потрібно згадати якраз піратські сервіси. Як кінематограф може окупитися, якщо виробники отримують копійки від прокату, так як на наступний же день фільм з'являється на файлообміннику, який їм не заплатить? Якщо кожен патріот, що кричить про необхідність підтримки національного кінематографу, буде дивитися легальні сервіси, то кінематограф зможе розвиватися і без підтримки з державного бюджету.

Нарешті після 2 років походів по ІТ компаніям, правоохоронці зайнялися своєю реальною роботою - боротися зі справжніми порушниками законів.

Існування і використання піратських сервісів завдає непоправної шкоди всій економіці України - країна вже втратила через прямих економічних санкцій сотні мільйонів доларів в минулому, мільярд, хто не прийшов інвестицій. Чому вся країна і ми з вами повинні страждати через жменьки людей - злочинців, які замість того, щоб "сидіти", затишно почуваються в нелегальному бізнесі, заробляючи мільйони. Пірати можуть почати працювати в правовому полі і почати платити правовласникам, як це вже давно роблять 7 легальних сервісів. Але немає, вони звикли працювати по-іншому - за схемою "кришування" і "відкатів" 90-их, але до цього ми прагнемо?

У кожній галузі економіки є свої "пірати" - нелегальні гравці ринку, яким не знайомі поняття правового ведення бізнесу та конкурентної поведінки. Сьогоднішня ситуація тест для влади: борються вони за легальний бізнес або тільки роблять вигляд, що борються.

Якщо ж ми побачимо, що "файлообмінники" відновлять свою роботу під тими ж або іншими іменами, це буде означати тільки одне: їм знову вдалося домовитися. Скільки грошей, вкрадених в українського кінематографа вони занесуть в кабінети на Володимирській або інші? Чи буде політична воля (в тому числі на рівні судів і прокуратури) довести справу до кінця і покарати винних?

Весь світ зараз дивиться не тільки на те, чи понесе хтось відповідальність за нелегально зароблені мільйони, але і зможе держава відшкодувати мільярдний збиток, нанесений ними всій Україні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X