Навіщо потрібен новий ліберальний податковий кодекс

0 коментувати

Ми маємо привести українське законодавство до такого стану, щоб потенційний інвестор з-за кордону мав інтерес вкладати гроші в українську економіку.

Сьогодні різні джерела називають цифри від 45% до 56% економіки України в тіні. $100 млрд на руках у населення і ще $140 млрд на рахунках за кордоном. Фахівці стверджують, що якщо вивести з тіні хоча б 20%, це 500 млрд грн надходжень до бюджету – Україні не варто шукати кошти деінде, вони є всередині країни.

Як зробити так, щоб ці гроші працювали, а не були "під матрацами"?

Ми маємо привести українське законодавство до такого стану, щоб потенційний інвестор з-за кордону мав інтерес вкладати гроші в українську економіку. Сьогодні кожний другий бізнес в Україні не співпрацює з урядом, а це означає, що він незадоволений урядуванням, адмініструванням, митною політикою, земельною, податковою. Треба щоб держава зробила перший крок для повернення довіри до себе. А це – прийняття нових правил гри у вигляді Ліберального податкового кодексу, який дасть різкий старт економіки і збільшить долю малого та середнього бізнесу в українському ВВП з 10-15% до мінімум 50%, як у розвинених країнах Європи.

Два роки тому ми, як Асоціація платників податків України, розробили проект Ліберального податкового кодексу і погодили його з українським бізнесом, провівши 19 круглих столів у 17-ти областях України. З урахуванням усіх зауважень та доповнень, ми можемо сказати, що цей проект узгоджений з підприємцями України. У чому його основна відмінність?

Ми пропонуємо:

  • зменшити кількість податків. Наразі існує 13 податків, які варто скоротити до 9 – п'ять загальнодержавних і чотири місцевих. Перші – це: податок на виведений капітал, податок на додану вартість (ПДВ), доходи фізичних осіб, акцизний податок та податок за використання природних ресурсів. Місцеві: податок на нерухомість, землю, сільськогосподарський, фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб зі статусом мікробізнесу та малого бізнесу.
  • об’єднати два податки в один: податок на фізичних осіб та єдиний соціальний внесок, що зменшить тиск на бізнес. Сьогодні разом вони становлять 41%. Ми пропонуємо об'єднаний податок встановити на рівні 32% і за три роки поступово зменшити його до 20%. Такий підхід майже повністю виведе зарплати з конвертів і дасть змогу щороку збільшувати зарплати.
  • організувати фінансовий контроль в Україні: об’єднати економічні підрозділи Служби безпеки, Міністерства внутрішніх справ і податкової міліції у Службу фінансових розслідувань, яку необхідно зосередити на аналітичній роботі та розслідуваннях. Відокремити при цьому поліцейську функцію.
  • ввести добровільне "нульове" декларування, при якому всі громадяни України протягом 6 місяців задекларують усе, що у них є, і держава не матиме питань до цих людей, а визнає все задеклароване чесно заробленим.
  • створити новий підхід до мікро- та малого бізнесу, поділивши його на дві категорії: перша – з обсягом доходу на рік до 2-х млн грн, друга – до 5-ти млн грн. Перша категорія буде сплачувати фіксований податок у розмірі 500 грн на місяць. Друга категорія – 2% від обороту. І ці дві категорії протягом трьох років не повинні застосовувати розрахунковий апарат. З одного боку, це надходження до бюджету, з іншого – у країні з'явиться пласт малого і середнього класу.
  • замінити податок на прибуток податком на виведений капітал: бізнес, що реінвестуватиме прибуток у власне виробництво, звільнятиметься від сплати податку на прибуток.
  • після прийняття нового ліберального ПКУ за півроку до початку нового бюджетного року і вступу його в дію оголосити мораторій на зміни податкового законодавства на 3 роки, аби бізнес і суспільство підготувались і зрозуміли нові правила.

Ми переконані, що усе це сприятиме комплексній лібералізації економіки. Проект ліберального ПК ми у червні 2017 року передали на розгляд виконавчої та законодавчої влади. Я особисто вручив його держсекретарю Мінфіну Євгену Капінусу. Одночасно з цим проект був направлений прем'єр-міністру України Володимиру Гройсману, Голові Комітету ВР з питань податкової та митної політики Ніні Южаніній, Голові Комітету ВР з питань бюджету Андрію Павелко, Голові Комітету ВР з питань промислової політики і підприємництва Віктору Галасюку, а також усім головам парламентських фракцій і ряду народних депутатів України. Тепер м’яч на їхньому боці.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця грудня дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: