Як отримати глобальний паспорт професії

0 коментувати
Чартер CFA отримати не просто, але як зізнаються студенти, він відкриває багато дверей, причому не тільки в Україні

Безвізовий режим з ЄС відкрив українцям двері для подорожей до Європи. Отримати ще більшу свободу пересувань по всьому світу можуть ті, хто є бажаним гостем завдяки своїй освіті чи професії. Отримати глобальний паспорт, який визнається у розвинутих країнах та підтверджує належність до професії, допомагають міжнародні професійні чартери.

У червні сотні тисяч фахівцівз інвестицій одночасно сіли за парти, щоб скласти іспити для отримання престижної міжнародної кваліфікації CFA (Chartered Financial Analyst). За даними CFA Institute, глобальної асоціації інвестиційних професіоналів, цього року кількість студентів у всьому світі склала 189 тис. осіб з 91 країни, у т. ч. з України. Це на 9% більше, ніж торік і говорить про глобальний попит на інвестиційних менеджерів.

Згідно з вимогами CFA Institute, для отримання кваліфікації CFA необхідно скласти 3 іспити, кожен з яких триває 6 годин. Навчання по програмі CFA здійснюється англійською, тож для успішного проходження іспитів необхідно володіти мовою на рівні вище середнього. Крім того, потрібно мати диплом бакалавра та не менше чотирьох років досвіду роботи за спеціальністю.

Незважаючи на суворі правила, цього року кількість нових студентів серед українців – тих, хто здає перший рівень кваліфікації – зросла на 8% до 80 осіб. Загалом іспити, включаючи другий і третій рівень, в Україні здавало більше 160 осіб. Вік студентів у середньому становить 28-33 роки.

Тішить той факт, що попит на висококваліфікованих спеціалістів зростає на рівні уряду. Міністерство фінансів, Нацбанк України шукають володарів CFA кваліфікації на деякі вакансії. Багато з тих, хто бажав, але відкладав це навчання, зважилися нарешті. В Україні володарі CFA і кандидати на його отримання працюють у провідних інвестиційних банках, компаніях “великої четвірки”, НБУ, Світовому Банку, Європейському Банку Реконструкції та Розвитку, комерційних банках, керуючих компаніях великих холдингів, а також у деяких ІТ-компаніях, що розробляють фінансове програмне забезпечення.

Чартер CFA отримати не просто, але як зізнаються студенти, він відкриває багато дверей, причому не тільки в Україні.

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: