Головний регулятор бізнесу – клієнт, а не держава

7 листопада 2018, 13:00

Темні часи української бізнес-історії завжди пов'язані зі спробами чиновників заважати приватним компаніям розвиватися.

А якщо стримати зростання ринку не вдалося, то вони хочуть його "очолити" – в хід іде регулювання, бажано таке, щоб або знищити, або собі забрати. Звучить жорстко?

Це про атаку на ринок доставки. Я про проект закону про поштовий зв'язок, який уже тиждень обговорюють у колонках у різних виданнях. У ньому держава бере на себе функцію призначати операторів доставки, які зможуть надавати найбільш затребувані клієнтами послуги, наприклад, посилки до 10 кг. А ще, держава продиктує, за якою ціною можна доставляти ці посилки! І вже призначило такого оператора – свого, державного. Ласкаво просимо в радянську планову економіку. Всім іншим компаніям, які зараз перевозять сотні мільйонів посилок на рік, залишаються вантажі понад 10 кг. До чого це призведе?

Відео дня

Ринок e-commerce зазнає величезних збитків або зникне взагалі.

Логістичним компаніям буде нерентабельно утримувати штат співробітників, автопарк і мережу відділень.

Але найбільше постраждають клієнти. Вони отримають послуги низької якості за високою ціною, якщо буде кому ці послуги надавати. Монополії ще ніколи не приводили до позитивного ефекту для клієнтів. Особливо державні.

Навіщо ж чиновники так хочуть ухвалити цей закон? Кажуть, що жах – ніхто не регулює компанії експрес-доставки. По-перше, це не відповідає дійсності. Нас регулює Конституція, законодавство України, Антимонопольний комітет і Служба у справах споживачів. Цього не достатньо? Тоді скажу прямо – клієнт наш головний регулятор. Щодня люди своєю гривнею голосують за ту чи іншу службу доставки. Вони не підуть туди, де грубіянять, гублять посилки, змушують чекати у вічних чергах. То, може, в цьому і криється причина такого дивного законопроекту? Може, це спроба захистити держоператора, який зазнає колосальних збитків? По-друге, навіщо? Ринок електронної комерції і ринок експрес-доставки – це мільярди гривень податкових надходжень до бюджету країни. У нас і так все відмінно працює, без чиновницького втручання.

Нова Пошта – проти ухвалення закону в цій редакції. Наша компанія – за вільний ринок і конкуренцію, за рівні умови для всіх. Не потрібно регулювати процвітаючі ринки – логістики та електронної комерції. Вчіться працювати так, щоб люди самі хотіли до вас іти. Тоді ніякого адмінресурсу не знадобиться.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X