Глобальні ризики: яким буде курс гривні в квітні

5 квітня 2018, 18:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Поки НБУ дотримується жорсткої грошово-кредитної політики, значних передумов для ослаблення гривні немає.

Висока процентна ставка зв'язує гривневу ліквідність, стримує спекулятивний попит і сприяє притоку капіталу за операціями Carry Trade.

Однак, в умовах зміни попиту і пропозиції, не виключено, що коливання курсу в квітні будуть в межах 3%. У травні волатильність підвищиться в зв'язку з лібералізацією ринку і збільшенням ліміту загальної довгої відкритої валютної позиції з 1% до 3%. Таким чином, банки можуть більше викуповувати і тримати валюти у себе на рахунках, і, ймовірно, деякі з них скористаються такою можливістю.

Відео дня

Сезонні фактори продовжать впливати на динаміку курсу. Пропозиція валюти на ринку підвищиться на тлі закладу аграріями валюти для поповнення ліквідності під посівну кампанію. Крім того, завершення опалювального сезону і зниження критичного імпорту посприяють стабілізації валютного ринку і зміцненню гривні.

Попит на іноземну валюту на початку квітня підвищиться з боку інвесторів-нерезидентів під виведення прибутку з країни. Напередодні травневих свят також можна очікувати зростання попиту з боку нерезидентів і населення.

Девальваційні ризики для гривні зберігаються на рівні глобальних чинників впливу – зниження цін на сировинних ринках, скорочення експортної активності та послаблення євро проти долара США на світових ринках. Оскільки Єврозона і Східна Європа є ключовими торговельними партнерами України, ослаблення євро чинитиме тиск на гривню. У той же час зниження глобальної торгівлі на тлі експортно-імпортних обмежень США, Китаю і Європи може відобразитися падінням цін на сировинні товари і скороченням експорту України. Середній курс продажу готівкового євро в квітні може коливатися в діапазоні 31,4-33,5 грн за євро.

Індекс американського долара (долар проти кошика світових валют) в березні знизився на 0,9%. Незважаючи на планове підвищення облікової ставки ФРС США до 1,75%, ринок був обережний в операціях з доларом, побоюючись наслідків торгової війни між США, Китаєм і Європою, а також запуску ф'ючерсів на нафту в юанях. Курс продажу безготівкового долара США в Україні в березні знизився на 2,1% до 26,27 грн, готівкового – на 1,9% до 26,49 грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X