Реформу системи держзакупівель не спинити

0 коментувати
Вихід ключових реформаторів з МЕРТ не означає, що наступ на тендерну мафію припиниться

Я б збрехала, якби сказала, що відставка команди МЕРТ не вибила нас із колії. Так, за останній час, в зв'язку з відставкою Айвараса Абромавичуса та Макса Нефьодова, було багато телефонних дзвінків, тихих істерик та гучних обговорень. У багатьох з нашої команди було бажання піти слідом за ними. Тому що ми розуміємо їх аргументи, поділяємо цінності, та й просто багато вже пройдено разом - складно уявити собі реформу держзакупівель без цих людей.

З іншого боку, якби ми займалися просуванням ProZorro тільки під час ідеальної політичної кон'юнктури і при повній підтримці всієї країни, зараз були б десь на рівні презентації слайдів про те, як це запрацює через 3 роки. Якби ми зупинялися кожен раз, коли нам говорили про те, що нічого не вийде - навіть слайдів б не зробили!

Департамент держзакупівель МЕРТ, команда держпідприємства Зовнішторгвидав і офіси ProZorro прийняли непросте рішення: ми залишаємося на своїх місцях і продовжуємо працювати. Це унікальна команда, в яку включилися міжнародні експерти та волонтери, якій повірили донори, чиновники, політики.

Айварас і Макс дали нам таку підтримку і такий темп, що кинути все на цьому етапі було б зовсім неправильно. У нас є пілотний проект, який за фактом давно не пілотний, а цілком реальний - працює в масштабах всієї країни і допомагає економити кошти бюджету вже сьогодні.

Верховна Рада зробила чергове диво і проголосувала правки до Закону про державні закупівлі. Ми точно знаємо, що без команди МЕРТ цього дива б не сталося.

Шляху назад немає: з 1 квітня ми повинні перевести на електронні закупівлі всі центральні органи влади і монополістів, а з 1 серпня всі публічні закупівлі в країні стануть електронними. Для того, щоб це стало можливо, ми працюємо майже 2 роки.

Просто тепер нам буде в N разів складніше. Тому що ми втратили більшу частину команди, тому що ми не розуміємо, як далі складеться ситуація в МЕРТ, тому що ми усвідомлюємо, що одна реформа, що йде всупереч, нічого не змінить. Але йти треба!

Тому краще, що можуть зробити зараз усі, кому не байдужа реформа публічних закупівель - розповісти своєму найближчому оточенню про ProZorro. Бізнесмену - зареєструватися, журналісту - навчитися користуватися bi.prozorro.org, громадянському активісту - запитати у місцевої влади, чому вони досі не в пілотному проекті. І всім разом вимагати від влади реальних реформ у всіх сферах.

Припиняйте розмазувати по фейсбуку соплі: "ProZorro закінчилося, реформи не буде, все пропало ..." Ми нікуди не йдемо! До 1 квітня, як і раніше мало часу і нам потрібна ваша допомога, а не зітхання. Дуже схоже на незабутнє «не скігліті» від Миколи Яновича? KEEP CALM & DO PROZORRO!

Лекції Нового Времени повертаються!

Ми зібрали відомих економістів і бізнесменів, впливових істориків і мислителів, та задали їм одне питання: «Що чекає країну?»

Переглянути розклад
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: