Теорія гумору і формула успіху в роботі: що спільного?

21 березня 2021, 16:07

Робота — не місце для жартів! Чули таке? Парадоксально, але дружити і працювати ми все-таки вважаємо за краще з людьми, які нас радують і надихають.

Чи може розвеселити або надихнути вічно незадоволений, нудний або занадто серйозний колега? На жаль, але таке спілкування, як правило, викликає напруженість. А якщо йдеться про переговори і продажі, то з усмішкою або навіть жартом домовитися про бажаний результат набагато легше. У серйозних і стабільних компаніях про це знають і навіть навчають співробітників.

Відео дня

Ми часто організовуємо корпоративне навчання і розважальні заходи, де в ролі спікерів самі співробітники, а не запрошені коміки. Набагато цікавіше спостерігати за директором з продажу, який в авторському стендапі ділиться своїм досвідом і переживаннями, ніж за химерним ведучим у смокінгу.

На будь-якій роботі і в будь-якому колективі трапляються стресові ситуації: не закінчили роботу вчасно, відправили босові подяку за «massage» замість «message», об ваш стілець спіткнувся і впав власник, головний спікер не приїхав на конференцію, ви запізнилися на важливі переговори, прослухали питання на нараді і ще мільйон варіантів. Вольтер точно помітив: «Що зробилося смішним, не може бути небезпечним». Уміння до всього ставитися з гумором завжди допоможе впоратися зі складними ситуаціями, які виникають на роботі. Це може бути чудовим варіантом загальної розрядки і «випускання пари».

Крім розрядки, жарти можуть бути корисними і в побутовому сенсі, як універсальний спосіб спілкування, що допомагає налагоджувати комунікацію, входити в довіру і демонструвати свою адекватність.

Додавши в презентацію або серйозну доповідь жарт, ви привернете увагу і зафіксуєте саме цей момент. Жарт — це здивування, коли в монотонній і структурованій системі нам зустрічається щось таке, що викликає сміх або усмішку, мозок миттєво це фіксує, бо для нього це було несподівано.

Мабуть, найнесподіваніший випадок, який мені запам’ятався зі світової історії, стався з поетом Володимиром Маяковським. У Політехнічному інституті на зустрічі зі студентами він розмірковував про інтернаціоналізм:

— Серед росіян я відчуваю себе росіянином, серед грузин я відчуваю себе грузином.

Із залу пролунало каверзне запитання:

— А серед дурнів?

Поет не розгубився і відповів:

— А серед дурнів я вперше.

Зал вибухнув сміхом і оплесками. Чи була це імпровізація з заміщенням очікування, ми не знаємо, але те, що це увійшло в історію і багато спікерів намагаються повторити успіх Маяковського, свідчить про одне: якщо ви не геніальний поет чи оратор, готуйтеся! Немає нічого прекраснішого заздалегідь підготовленої імпровізації, щоб запам’ятатися і досягти успіху.

Безумовно, не варто сподіватися на жарти, коли з професійної точки зору ви кульгаєте. Гумор не врятує в короткостроковій перспективі, але він здатний поліпшити взаємини і створити правильну і гармонійну атмосферу. Як казав один мій керівник: «Жарти — це звичайно добре, але давайте і попрацюємо трохи».

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X