Стисло і зрозуміло: Зіткнувшись з економічною кризою, Україна просить у МВФ більше грошей

19 березня 2020, 13:30

Четвер, 19 березня. Щоденний моніторинг головних новин про бізнес та економіку в Україні

 • У зв'язку з тим, що прем'єр-міністр Денис Шмигаль попередив по телебаченню, що країна стикається з «можливою економічною кризою в Україні», він сказав вчора, що його уряд веде переговори з МВФ про додаткову допомогу, крім попередньо оцінених в грудні минулого року $5,5 млрд. Це допоможе пом'якшити економічні наслідки епідемії коронавірусу, повідомляється на сайті Національного банку України. «Ми просуваємося вперед щодо фінансової підтримки з боку цієї міжнародної організації», — сказав Шмигаль про МВФ. «Ми сподіваємося на позитивний результат ув найближчому майбутньому. Сьогоднішні послання МВФ досить позитивні».

Відео дня

 • Директор Європейського центрального банку Ізабель Шнабель говорить німецькій газеті Die Zeit про наближення рецесії в ЄС в цьому році. «Ми відчуваємо дуже серйозний економічний шок», — каже Шнабель. «Імовірність рецесії помітно зросла». Економісти визначають рецесію, як два послідовних квартали негативного економічного зростання, вимірюючи квартал за кварталом.

 • Після того, як міністр фінансів США Стівен Мнучін попередив, що безробіття у США може досягти 20% — вдвічі більше, ніж у фінансову кризу 2019 року, Сенат США вчора схвалив пакет допомоги в зв'язку з пандемією коронавірусу, який може скласти $1,3 трильйона. Окремо Міжнародна організація праці попередила вчора, що в цьому році пандемія може коштувати працівникам у всьому світі майже $3,4 трильйона у вигляді втрати заробітної плати.

 • Тімоті Еш пише з Лондона: «Спишіть 2020 рік з точки зору зростання / економічної активності, а економічні втрати, безсумнівно, будуть величезними: люди будуть говорити про зростання Китаю в 3%, і про можливу рецесію в Європі і США».

 • Щоб впоратися з повільною девальвацією гривні, Національний банк України продав в середу $200 млн, повідомляє центральний банк на своїй сторінці в Facebook. Це на третину менше, ніж $ 300 млн, проданих у вівторок. Банк каже, що його продажі в іноземній валюті призначені для згладжування коливань, а не для підтримки фіксованого або цільового курсу. При сьогоднішньому курсі, встановленому на рівні 27,27 гривні за долар, гривня знецінилася на 9% за 10 днів. Деякі обмінні пункти на вулиці пропонували в середу долари по 28,5 гривень. Коли гривня повернулася на рівень річної давнини, експортери відчувають полегшення.

 • Мінфін продав $10 млн 10-місячних бондів на своєму щотижневому аукціоні у вівторок. Середньозважена ставка склала 3,5%. Хоча попит був на третину меншим від рівня минулого аукціону, в лютому, продаж вважається успішним. Тарас Котович з ICU називає це: «Дуже позитивний результат в нинішніх умовах».

 • Євгенія Ахтирко з Concorde Capital пише: «Встановлення цін на місцеві облігації в гривнях проблематичне, враховуючи швидке знецінення національної валюти і загальні потрясіння на фінансовому ринку, пов'язані з пандемією коронавірусу».

 • У той час, як західні інвестори намагаються отримати готівку, вартість цінних паперів в Україні падає. ОВДП України 2028, які торгувалися місяць тому з прибутковістю 5,75%, торгувалися вчора на рівні 13,15% — близько рівня сміттєвих облігацій. У тому ж місяці ОВДП скоротилися вдвічі, до 56 центів. Тімоті Еш пише: «Вартість зворотного викупу суверенних акцій виросла з $3,4 до $1,7 млрд. [Я] не думаю, що Мінфін отримає більше шансів купити/обміняти їх дешевше, ніж цей».

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

 • ПриватБанк і Альфа-Банк Україна призупинили видачу готівкових доларів з рахунків клієнтів. Банки — і центральний банк називають причиною брак готівкових доларів у країні. Національний банк України заявляє, що ліміти на покупку валюти не будуть встановлюватися. Банк повідомляє, що нові поставки валюти надійдуть в Україну найближчим часом. Порушення повітряного сполучення з Україною не повинно впливати на вантажні рейси.

 • Вважаючи, що коронавірус може виживати на банкнотах, центральний банк вилучає гривневі банкноти з обігу і замінює їх новими, що зберігаються в його сховищах. Старі гроші перебуватимуть в карантині 14 днів. «Банкноти, придатні до обігу, будуть упаковані в пачки і термоусадочну плівку з обробкою при температурі 160 градусів за Цельсієм, що також сприятиме знищенню вірусу», — повідомляється на сайті Національного банку України. Центральний банк просить банки часто дезінфікувати банкомати та касові вікна.

 • «Гроші від громадян, які оплачують рахунки, штрафи або інші платежі в банку, будуть поміщені в карантин», — каже Яків Смолій, голова правління Національного банку України. Сайт банку повідомляє: «Бізнес і громадяни повинні зменшити контакт з готівкою. Щоб запобігти поширенню коронавірусу, Національний банк рекомендує населенню і підприємствам в максимально можливій мірі перейти на безготівкові розрахунки.

 • Уряд України в середу ввів надзвичайний стан у Київській області для стримування поширення коронавірусу. Станом на вчора в Україні було підтверджено 14 випадків захворювання коронавірусом, зокрема два випадки смерті. Крім того, 24 українців госпіталізовано у Львові після недавнього повернення з-за кордону з симптомами коронавірусу. Одним з відомих випадків в Київській області є депутат Сергій Шахов, який повернувся з Франції 11 березня. Він брав участь в телевізійних ток-шоу в четвер і п'ятницю, перш ніж відчув нездужання в неділю, повідомив він у Facebook.

 • Хоча зараз Україна забороняє автомобільні поїздки між містами без крайньої необхідності, BlaBlaCar, інтернет-сервіс для пошуку автомобільних попутників, заявляє, що припиняє свою послугу Busfor, але підтримує сервіс для приватних автомобілів. Незважаючи на те, що автомобілі часто заповнюються пасажирами, які їздять в тісноті по кілька годин поспіль, BlaBlaCar каже, що сервіс пропонує людям «можливість зателефонувати і поговорити з пасажирами до поїздки, щоб переконатися, що всі учасники поїздки почуваються добре».

 • З прибуттям літака МАУ в Нью-Йорк у вівторок вдень, Міжнародні Авіалінії України завершили регулярні польоти своєї міжнародної мережі. Близько 2 000 регулярних рейсів скасовано до 3 квітня. Парк літаків з 35 бортів знаходиться в Київському Борисполі, і 90% персоналу перебувають у неоплачуваній відпустці.

 • Два тижні карантину обійдуться львівському аеропорту в $1 млн, розповідає директор аеропорту Тетяна Романовська телеканалу 112. Магазини та ресторани закриті з понеділка. Вогні вимикаються вночі, щоб заощадити гроші, і більшість співробітників перебувають у відпустці. Відзначивши, що пасажиропотік за січень/лютий зріс на 29% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року до 303 тис осіб, директор найбільшого аеропорту Західної України говорить: «Літо попереду, і, як я хочу вірити, настане період відпусток».

Від редактора:

Тихий Київ виглядає як у травневі свята. Ціною цієї тиші стане низька ділова активність. З найкращими побажаннями, Джим Брук.

Стисло і зрозуміло — щоденний моніторинг ділових новин. Публікується в партнерстві з Ukrainian Business News (UBN). Републікування повної версії тексту заборонене.

Натисніть підписатися, щоб отримувати ранкову розсилку UBN з новинами, заснованими на фактах, для інвесторів і інвестиційних менеджерів в Україні.

Показати ще новини
Радіо NV
X