Говорять цифри. Скільки Україна може заробляти на туризмі

9 травня 2019, 09:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Витрати українських подорожувальників у 8-9 разів перевищують витрати іноземних відвідувачів України

Скільки Україні могла би принести конкурентоспроможна туристична індустрія? Так виглядає, що поки що інші держави збагачуються від українських туристів.

За офіційними даними НБУ, українці у 2018 році купили туристичних путівок закордон майже на $8 млрд.

Відео дня

Ще $3,6 млрд  українці витратили по безготівкових розрахунках за кордоном (на мільярд більше, ніж у 2017) - цю суму можна сміливо подвоювати, адже українці здебільшого витрачають готівку. 

При цьому іноземні відвідувачі витратили в Україні за безготівковими розрахунками – всього $1,2 млрд  (у минулому році $800 млн).

На українські путівки іноземці майже нічого не витрачають, бо український туристичний продукт, як такий не сформований. Тому іноземці у 90% випадків приїздять самостійно. Це означає, що у безготівкових витратах дуже часто міститься бронювання готелю, трансферу, перельоту. 

Таким чином витрати українських подорожувальників у 8-9 разів перевищують витрати іноземних відвідувачів в Україні. Є над чим працювати. Насамперед, Мінекономрозвитку (там є цілий департамент туризму, де працює 21 людина), МЗС, МінІнфраструктури, Міністерству інформполітики. Цей список можна продовжувати довго, так як туристична індустрія охоплює всі сфери управління: від гостинності працівників паспортного контролю – до безпеки на вулиці, чистоти на узбіччі, сервісу в готелі, навігації в транспорті, громадських вбиралень, доріг, поїздів, аеропортів. 

Отже, ми втрачаємо та недоотримуємо більше $10 млрд  щорічно, не розвиваючи сильну українську туристичну індустрію. Я вже не кажу про щорічні іміджеві втрати, бо найкращий спосіб поліпшити імідж країни – стати привабливою туристичною державою. Що ми робимо, коли хочемо мати друзів? Запрошуємо їх у гості.

Спеціально для НВ Бізнес 

Більше поглядів – у розділі Експерти НВ Бізнес

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X