Чи готовий ринок штурмувати нові висоти?

15 березня 2019, 18:06

Позитивні новини рухають ринок вгору

Ринок знову зростає. Після відкату минулого тижня, який вже потроху почав зігрівати серця численних інвесторів, які очікують кризи, щоб створити відмінні «портфелі майбутнього» на низьких рівнях, ринок знову піднісся. Зростання, яке почалося на початку року, триває і при закритті, в четвер, склало більше 12%, якщо дивитися на S&P 500. Більш того, ф'ючерси на три основні індекси поки що дають всі підстави очікувати, що і п'ятничні торги, а разом з ними і весь тиждень, закінчаться позитивно.

Відео дня

Що стосується секторальних результатів, то попереду всіх Інформаційні технології, 16.3% з початку року, а замикає список сектор охорони здоров'я, що виріс за той же час на 5.9%.

На макроекономічному фронті джерелом головних новин залишається Китай. Промислове виробництво продемонструвало найгірші результати з 2009 року, а роздрібні продажі ростуть найповільніше за останні шість років. При цьому, безробіття в лютому зросло до 5.3%, у порівнянні 4.9%, в грудні, а це найвищий рівень за останні два роки. В цілому, оприлюднені Китаєм на цьому тижні дані демонструють, що, як влучно висловився один інвестор: «шлях на дно займе більше часу, ніж очікувалося». У зв'язку з цим, цікавий коментар китайського прем'єра, який заявив, що Піднебесна не вдаватиметься до політики кількісного пом'якшення і для стимулювання економіки буде використовувати широкомасштабне ослаблення податкового тягаря. Очікується, що зростання ВВП Китаю сповільниться з 6.6%, досягнутих в 2018-му, і в найближчі роки буде коливатися в діапазоні 6% -6.5%.

Американська економіка на цьому тижні теж продемонструвала ознаки слабкості. І, як і в Китаї, йдеться про промислове виробництво. Регіональна бізнес-активність, згідно нью-йоркській ФРС, скоротилася на цілих п'ять пунктів, до 3.7. Очікування були на рівні 10. І, до речі, це вже третій місяць поспіль, коли значення індексу менше 10. Ще сумніше виглядає звіт філадельфійської ФРС, де індекс досяг (-4.1). Тож ситуація в американській економіці теж не виглядає оптимістично. І, безумовно, уповільнення в Китаї зробило і продовжить впливати на економіку США.

Що стосується корпоративного світу, то тут зіркою новин, безумовно, був Boeing, який зазнав поразки після катастрофи з новим 737-Max. Вже до четверга все авіалінії світу прийняли рішення про «приземлення» всіх літаків цього типу, до з'ясування ситуації. Більш того, багато авіаперевізників заявили, що розірвуть раніше укладені домовленості про покупку літаків цієї моделі, якщо проблема з безпекою не буде вирішена. Як наслідок, за тиждень акції компанії подешевшали на (-13%).

Тема, що розбурхує думки інвесторів останні місяці, торговельні американо-китайські переговори, отримала новий розвиток. Згідно із заявою державного агентства Сіньхуа, процес розвивається в потрібному напрямі й побоювання, що зустріч лідерів двох країн, яку намічено на березень, не відбудеться, занадто перебільшені. Такі новини відразу ж посприяли не тільки зростанню акцій виробників мікросхем, які черпають велику частину своїх доходів з Китаю, але й дали поштовх решті ринку.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Тож, в цілому, будь-які позитивні новини рухають ринок вгору, і якщо конфлікт з китайцями буде розв’язано, а зустріч Трампа і Сі Цзіньпіна стане успіхом, ми побачимо, як індекси будуть штурмувати нові висоти.

Ще одним джерелом оптимізму стало голосування британського парламенту за те, щоб відкласти невпорядкований вихід з ЄС і дати Терезі Мей ще тиждень, щоб досягти угоди.

Тож, життя триває і тим і прекрасний ринок, що після тотального песимізму грудня не виключено, що в квітні ми побачимо S&P 500, що підібрався, а може й перевалив за 3,000.

Хороших вихідних і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо NV
X