Хто повинен очолити Укртрансгаз

0 коментувати
Кортить НАК Нафтогаз залучити якогось "варяга" керувати Газотранспортною системою України (ГТС)

Ви його не знайдете, тому що немає в Європі ГТС такого масштабу, комбінування і складності, як в Україні.

На цю позицію потрібен технар. Наш, український. Зберіть Марчука, Химка, Беккера, Розгонюка, Панасюка - це сплав знань і досвіду в нашій ГТС, який ігнорується "єврореформаторами". Це ті, хто провів Україну через газову кризу 2009 року і втер носа усім - і росіянам, і європейцям, реверсували ГТС. Саме після цього українського "know how" в ЄС стали вводити реверсні схеми, видаючи це за свою "науково-технічна творчість".

Порадьтеся зі знавцями. Після смерті Олександра Тодійчука в правлінні Нафтогазу не залишилося технарів. Тому і виник конфлікт між Нафтогазом і Укртрансгазом (УТГ), тому що не було в правлінні компетентної людини, яка могла бути грамотним модератором між "реформаторами" НАКу і "консерваторами" УТГ.

"Реформатори" обізвали "консерваторів" совками, комусь наклеїли ярлик корупціонера, побили горщики, а тепер - на радість Газпрому і його європосіпакам - публічно з'ясовують стосунки, залишивши "матчастину" напризволяще, тому що інвестиційні консультанти, юристи і фінансисти мало що розуміють в ній.

Якщо хочете далі ламати дрова, то ось це той шлях .

Якщо кортить взяти "варяга" для реформування європейського зразка, то візьміть його на посаду першого заступника. Але знову ж таки, проблема буде та сама - такого масштабу і складності ГТС в ЄС не існує. Якщо так подобається польська модель, то в Польщі, на мій суб'єктивний погляд і знання особистостей нафтогазового сектора цієї країни, починаючи з кінця 90-х, тільки одна потенційно прийнятна кандидатура - Рафал Уітман, колишній директор з розвитку компанії Gaz-System, аналог нашого Укртрансгазу після unbundling PGNiG. До речі, PGNiG Technologie S. A. не є аналогом УТГ, як про це пишеться в повідомленні. Це дрібна дочірня компанія з центральним офісом навіть не в Варшаві, а в Кросно.

Ця пропозиція НАКу на посаду керівника УТГ має бути заблоковано, як і попередня.


Матеріал опублікований з дозволу автора.

З оригіналом тексту можна ознайомитися тут .

Ми у 2020 році. Як зміниться Україна?

Цього четверга, 15 листопада, відбудеться фінальна лекція НВ з циклу "Україна 2020. Що чекає країну"

Що можемо зробити ми, щоб Україна нарешті стала успішною країною?

Прийти на лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: