Яким буде наступний рік?

25 грудня 2021, 11:00
NV Преміум

Короткий Різдвяний тиждень все ж таки узяв своє, і рік закінчується на цілком оптимістичній ноті: напередодні Різдва S&P 500 досяг історичного максимуму, а Dow і Nasdaq опинилися за лічені кроки від нових висот.

Хоча протягом усього грудня, аж до початку останнього тижня, ситуація складалася непросто, і пояснення того, що відбувається, знайти досить легко. До листопада, коли ФРС ухвалив рішення про згортання програми викупу облігацій, на ринку був просто «бенкет ліквідності», а тепер годівниця закривається. До того ж у прискореному темпі. Як сказав один відомий інвестор, «з найкращого друга ринків ФРС перетворюється на найлютішого ворога».

Відео дня

Яким буде наступний рік? Точно, звісно, не знає ніхто. Але навряд чи він буде таким самим рівним, гладким, насиченим ліквідністю і прибутковим, як цей. Wall Street, як завжди, передбачає, що ринки прагнутимуть вгору, завдяки збільшенню корпоративних прибутків, підвищенню рівня споживчих витрат і збільшенню капітальних витрат. Але й не приховує, що є серйозні приводи для хвилювань, основні з яких:

  • висока поточна оцінка ринку;
  • проблеми з ланцюжками постачання, які все ніяк не розв’яжуться;
  • брак робочої сили;
  • інфляція та, як наслідок, жорсткість монетарної політики з боку ФРС;
  • пандемія та можливі нові штами Covid-19.

Загалом, прогнози від 14 найбільших банків щодо S&P 500 на 2022 рік варіюються в діапазоні від 4 400 до 5 300, що передбачає коливання в діапазоні від -7% до +12%, порівняно з ціною закриття в четвер, 23 грудня, останній торговий день перед Різдвом. Що стосується індивідуальних прогнозів банків та основних факторів, на яких вони базуються, то нижче деякі з них:

Показати ще новини
Радіо NV
X