Акела схибив

29 березня, 17:08

Що головне у перших заявах про переговори у Туреччині.

Незалежно від того, що буде далі, на який договір вийдуть сторони, як його прийме населення України, як його прийме армія, як його виконуватимуть люди, чий підпис не вартий і паперу, на якому стоїть, і яким буде механізм гарантій, сьогодні трапилася переломна річ. Акелла схибив. Вождь, який 22 роки лякав усіх своєю силою та маскулінністю, не зміг зробити простої дії і не просто поставив під сумнів свою силу, а показав свою слабкість.

Відео дня

Це дуже важливо. Особливо у світі, де цінують силу. З ним ніхто серйозно не хотів воювати і побоювалися як дикуна. А ось той світ, де немає демократії, де людина людині вовк і де сила вирішує, він показав, що слабкий. І тепер він утратив той флер, про який була чудова цитата в моєму улюбленому фільмі.

«Хіба можна стріляти в спину дияволу ? А що, коли схибиш?»

Так от тепер він не диявол. Відводячи війська від Києва, Харкова, Чернігова, він фактично розписався у тому, що не зміг. До того він міг тягти величезні ресурси, засипати нас трупами, зносити міста. Але він був дияволом, попри всі підозри, що він був повним гівном. Тепер усе.

Виграти війну може лише армія. Економічний фронт не може вплинути, але може зробити так, щоб це не повторилося.

Тепер навіть якщо він перетворюватиме це на затяжний конфлікт, морочитиме голову — час гратиме проти нього. Бо тепер його зжеруть. Соратники чи внутрішні вороги, скривджені олігархи чи наркомафія, якій він накапостив тим, що за грошима у світі почали пильніше стежити. А може, той самий Асад чи Китай? Та й Катар уже може, так само як і Хамас, й афганські недоумки. Усе! Епоха пройшла.

Але розслаблятися не можна. Поранений звір іще небезпечніший, і тому найближчим часом дипломатичний та економічний фронт буде ще важливішим. Не кажучи про те, що за Донбас іще попереду велика битва, а ще більший ризик, що вони можуть перегрупуватися, урахувати помилки та вдарити знову по Києву, наприклад. У механізми гарантій я не вірю.

Я вже написав кілька тижнів тому: виграти війну може лише армія. Економічний фронт не може вплинути, але може зробити так, аби це не повторилося.

Сьогодні ще далеко до перемоги, але сьогодні з’явився той фундамент, на якому його можна будувати. Прорвемося!

Коли я поставив крапку, зазвучала повітряна тривога, ніби підтверджуючи, що не можна розслаблятися.

Показати ще новини
Радіо НВ
X