Сюрпризи бюджетного пакету

0 коментувати

Що таке 2-річна розстрочка імпортного ПДВ на виробниче обладнання, яку правкою вдалося провести в Раді “під ялинку”?

По суті, це безвідсотковий дворічний та ще й гривневий кредит від держави на модернізацію і створення нових виробництв в Україні! “Промисловий пакет реформ” із сміливого плану поступово перетворюється в “правила гри” для інвесторів.

Максимально спростити і здешевити промислові інвестиції в Україну – одне з ключових завдань. Щоб підприємці завозили в Україну виробниче обладнання і сировину, а експортували готову продукцію, вироблену у нас. Щоб їм це було вигідно – створювати тут виробництва і робочі місця. Тільки це дозволить змінити нинішню хибну економічну модель, при якій Україна експортує закордон дешеву необроблену сировину і талановитих людей, які не можуть знайти роботи вдома, а за кордоном – втридорога купує готову продукцію кінцевого споживання (часто-густо вироблену з української сировини українцями-заробітчанами) та ще й на позичені закордоном кошти. Час міняти економічну модель і повертати здоровий глузд в економічну політику!

Проте це не єдина “перемога” в інтересах промисловості, економіки та кожного українця, яку нам вдалося провести в “бюджетному пакеті”:

  1. Революція в газовидобутку. Парламент підтримав пропозицію щодо стимулюючого режиму для нового газовидобутку за ставками 6%/12% (замість стандартних 14%/28%) з 2018 року. Тепер Україна зможе наростити власний газовидобуток і з 2021 року повністю відмовимось від імпорту природного газу!
  2. Реальні стимули для промисловості. Окрім 2-річної розстрочки імпортного ПДВ на виробниче обладнання Рада прийняла за основу законопроект №7206 "Купуй українське, плати українцям". Він запроваджує вдосконалену модель держзакупівель, яка враховуватиме не лише ціну, а й місцеву складову продукції, що пропонується на тендери. Це зробить держзакупівлі одночасно інструментом розвитку української промисловості та генератором нових високооплачуваних робочих місць в Україні.
  3. Підтримка інновацій. Нарешті, фактично з третьої спроби, вдалося законодавчо зняти імпортний ПДВ та акзиц з електромобілів та ПДВ з послуг електротаксі! Норма тимчасова, до 2019 року, але ми будемо пропонувати її продовжити. Раніше, ще у 2015 році, зняли з електрокарів імпортне мито і ринок зріс майже втричі. Тепер же електрокари стали дешевшими для покупців майже на 30%! Це зекономить людям гроші, знизить нашу енергозалежність, збереже чисту воду і повітря. Така законодавча норма вигідна всім, окрім постачальників нафти і пального. Я радий, що в Раді нас підтримали, погодившись, що краще сьогодні зняти податки з електрокарів, ніж через 10-15 років перетворитися на звалище бензиново-дизельного непотрібу!

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: