Китай подає надію українській економіці

0 коментувати
Китайська економіка показує сигнали пожвавлення і це позитивно впливає на світові сировинні ринки

За останні 3 місяці сталь виросла на 50% (до $350-380 за тону слябу або квадрату), руда понад 40% (до $60 за тону), нафта на 50% (до $43 за барель марки Brent).

Ще у лютому більшість аналітиків пояснювали такий ріст виключно сезонними факторами. Проте підйом на сировинних ринках продовжився і навіть активізувався у квітні - це вже не пояснити сезонністю.

Все більше аналітиків схиляється до того, що економіка Китаю проходить складний період і подає сигнали стабілізації. ВВП Китаю у 1-му кварталі виріс на 6,7% - це найнижчий показник за останні 7 років, але на рівні очікувань аналітиків та китайського уряду.

Проте разом з тим, було опубліковано ряд показників, що виявились кращими від прогнозів та додають оптимізму стосовно китайської економіки. Інвестиції у першому кварталі виросли на 10,7%; у березні  експорт виріс на 11,5%, роздрібні продажі на 10,5%, продажі нерухомості на 71%. При цьому інфляція у Китаї залишається нижче прогнозних цілей, що дає можливості для подальшого монетарного стимулювання.

Важливим індикатором є і динаміка фондових ринків, що часто є випереджуючим індикатором реальної економіки.  Індекс Shanghai Stock Exchange росте майже 2 місяці і торгується біля цьогорічних максимумів. А глобальний індекс FTSE All-World досягнув максимуму з початку грудня 2015 року.

Разом з тим Китай запроваджує реформу своєї економіки. Така реформа передбачає переорієнтацію експортно-орієнтованої індустріальної економіки на внутрішнє споживання та сферу послуг. Це буде супроводжуватись закриттям неефективних індустріальних активів (сталь, руда, вугілля).

Такі тенденції мають позитивний вплив на українських експорт, особливо металургію. Саме цим і пояснюється стабілізація гривні у квітні. Очевидно, що такий інтенсивний ріст на сировинних ринках не може тривати довго і вже у червні-липні може бути корекція на 10%-20%. Тим не менше певний запас міцності вже сформований – найближчі декілька місяців Україна демонструватиме позитивні макроекономічні показники та валютну стабільність. Незалежно від того, який у нас буде уряд та коаліція.

А якщо у вас є доступ до міжнародних ринків капіталу, то я б порадив подумати про покупку еврооблігацій Метінвесту та Феррекспо – на фоні вищеописаних факторів очікується їх ріст у найближчі півроку.


.png_02

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.
Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: