General Electric залишає Dow Jones після 111 років

20 червня 2018, 11:03

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Ковбойські рішення президента США щодо тарифів на китайський імпорт, обсягом $200 мільярдів, подіяли. Всі основні індекси опинилися в червоному: S&P 500 (-0.40%, за тиждень); Dow Jones (-1.15%) і Nasdaq (-0.28%). Більше за інших постраждав Dow Jones, ведений вниз індустріальними гігантами Boeing (-3.84%) і Caterpillar (-3.62%), досить чутливими до американо-китайських торгових воєн.

Відео дня

Та й в цілому, вчорашній день був не найкращим для індустріальних компаній. У минулому взірець для наслідування, General Electric, була змушена залишити індекс Dow Jones (DJIA). Вперше компанія була включена в індекс в далекому 1896 році, на зорі американського фондового ринку, і була його членом безперервно, з 1907 року. Але, світ змінюється і багато індустріальних гігантів, без яких неможливо було уявити цивілізований корпоративний світ ще кілька десятиліть тому, відходять на другі і треті ролі. Їх місце займають технологічні, фінансові та фармацевтичні компанії, які складають більше 50% капіталізації американського ринку. Ось і на зміну General Electric в індексі прийшла Walgreens Boots Alliance, роздрібний продавець фармацевтичних товарів.

З 11 секторів S&P п'ять закінчили день підвищенням. Попереду інших були телекоми ( + 1.42% ), компанії комунального сектора (+ 1.06%) і споживчі товари першої необхідності ( + 0.52% ). Більше за всіх постраждали індустріальні (-2.14%), сировинні (-1.82%) і технологічні компанії (-0.72%).

Прибутковість 10-річних US Treasuries перебуває на рівні 2.90%, дворічних - 2.55%.

Ф'ючерси на WTI практично не змінилися і торгуються на рівні $65.55 за барель в очікуванні п'ятничного рішення OPEC.

Ціна на золото впала до $1,276.40 за унцію, на тлі сильного долара.

US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, виріс на 0.31% to 94.70. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.159.

Чого чекати сьогодні, в середу

Найімовірніше, основними рушійними силами для ринку будуть події на фронтах американо-китайської торгової війни. Очевидно, що здаватися ніхто не збирається і історія тільки набирає обертів. Тому, волею-неволею, а інвесторам доведеться діяти з оглядкою на "войовничість" Трампа і твердість китайців, готових дати рішучу відсіч. Хоча, схоже, що ринки отямлюються після першого шоку. Вчорашні втрати китайських бірж, в діапазоні 3-6%, частково компенсовані сьогоднішнім зростанням: Hong Kong (+ 1.11%); Shanghai (+ 0.37%); Shenzhen (+ 1.32%). Разом з ними трохи відіграв і японський Nikkei (+ 1.24%).

Виняток General Electric з індексу Dow Jones - найбільш значуща корпоративна новина дня. Поки що, від таких новин GE в мінусі, але не варто сприймати виключення з індексу як смерть індустріального гіганта. Схожа історія трапилася в 2015, коли Apple замінила в індексі AT&T. Протягом року, після заміни, акції AT&T зросли на 15%. Хочеться вірити, що і General Electric зуміє довести до розуму реструктуризацію і відновити, хоча б частково, колишні позиції.

Гарного всім дня і вдалих інвестицій!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X