Газпром. Нове російське посміховисько

22 грудня 2017, 16:15
Коли в червні цього року з'явилося попереднє рішення Стокгольмського арбітражу, більшість російських ЗМІ, як і сам Газпром постаралися обставити його рішення як однаково невигідне обом сторонам

Російська пропаганда розвивала тезу про те, що ніхто, мовляв, не бачив самого рішення і взагалі все там не так однозначно і не час українцям радіти.

Але, сьогоднішній день розставив усі крапки над "i".

Відео дня

Насправді те, що відбулося в Стокгольмському арбітражі це, по суті, розгром Росії в газовій війні. Те, що сталося, можна порівняти з поразкою росіян у Кримській війні середини 19 століття або в війні з Японією на початку століття 20-го. Абсолютна і принизлива поразка.

Почнемо з того, що загальний позитивний ефект рішень арбітражу для України становить понад $75 млрд, за весь термін дії контракту.

Для порівняння весь ВВП України за минулий рік це $93 млрд. Тобто Нафтогаз виграв для України майже 80% річного ВВП.

І ще одна цифра. Виручка Газпрому від продажу газу в минулому році склала $54 млрд. Він, по суті, в суді програв $75 млрд Україні. Тобто півторарічну виручку.

А тепер власне про деталі того, що сталося. Нафтогаз виграв арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу з усіх спірних питань. Суд при Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма повністю відхилив вимоги Газпрому за положенням "бери або плати" на суму $56 млрд за 2009-2017 роки. НАК домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів закупівлі газу у Газпрому у понад 10 разів відповідно до фактичних потреб в імпорті газу.

Ціну газу, отриманого Нафтогазом у 2 кварталі 2014 року, знижено на 27% – з $485 за тис. м³ до $352 за тис. м³. Завдяки перегляду контрактної ціни Нафтогаз заощадив $1,8 млрд на закупівлі газу, придбаного в 2014-2015 роках. Арбітражний суд визнав недійсними кабальні положення контракту, привівши його у відповідність до ринкових європейських стандартів.

І останній цвях у труну колишньої російської "газової слави". Суд визнав що Нафтогаз та Україна не повинні платити за російський газ, поставлений у так звані "ДНР" і "ЛНР".

Колись російський журналіст Михайло Зигарь написав книгу " Газпром. Нова російська зброя". Після сьогоднішнього рішення пора писати книгу "Газпром. Нове російське посміховисько".

Показати ще новини
Радіо НВ
X