Газпром несерйозно сприймає штраф АМКУ

27 червня 2017, 13:11
Газпром ставиться несерйозно як до самого штрафу від Антимонопольного комітету, так і до зусиль України щодо його стягнення

Суди в Україні Газпром програв, на диво, легко, а реакція офіційних осіб РФ на штраф виходить далеко не від перших осіб.

Від самого початку ця справа має перш за все політичне забарвлення, а вже потім спрямована на реальні наслідки для її фігурантів. Подальший її результат також лежить у політичній площині та залежатиме від коефіцієнта тертя у відносинах з Російською Федерацією. На мій погляд, очікувати реального стягнення штрафу не варто.

Відео дня

Сума штрафу Газпрому є досить великою у світовому масштабі, і разом з пенею за несплату тепер сягає 172 млрд гривень, а це майже 6,5 млрд дол. США. На сьогоднішній день із російської компанії вдалося стягнути тільки 80,8 млн гривень до українського бюджету за рахунок дивідендів Газтранзиту. Проте, активи корпорації на території України дуже незначні у порівнянні з розміром штрафу. Це побічно підтвердили в Мін'юсті, хоча і продовжують наполегливо розшукувати активи Газпрому як в Україні, так і за кордоном для їх подальшого арешту. Але варто розуміти, що стягнення на території інших держав також не відбувається миттєво – це процес тривалий і затягнеться він не на один рік. Зважаючи на ці обставини, перспективи оштрафувати Газпром залишаються вельми туманними.

Спроби Антимонопольного комітету притягнути Газпром до відповідальності за обмеження інтересів Нафтогазу і монополію на енергетичному ринку тривають із січня 2017 року. Штраф, який спочатку становив 85,966 млрд грн, наразі подвоївся через пеню за прострочення сплати в установлений законом двомісячний термін. У травні в касаційному суді Газпром черговий раз програв у справі про скасування стягнення з нього штрафу і пені. Зі свого боку АМКУ подав заяву про відкриття виконавчого провадження, щоб примусово стягнути кошти з російської корпорації.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X