Газ на заправках подорожчав: хто винен насправді

30 серпня 2017, 15:17
Газ подорожчав на заправках, і люди збираються протестувати перед СБУ. Але причина не в СБУ, а в тому, що у неї є право втручатися в бізнес, і право це дали депутати

Газ на заправках подорожчав. Спрацював основний закон економіки – конкуренція і її відсутність. Немає конкуренції – є зростання ціни. І навпаки. Все просто.

Як завжди, причиною проблем з конкуренцією є корупція. Це стандартна історія. В основному саме так і стримується економічний розвиток країни. Не те проблема, що чиновник бере 100 млн (хоча це проблема, без питань), як те, що цей чиновник завдає шкоди економіці країни на 300 млн грн. Або на мільярд. Сума точна не має значення. Саме корупція – основна проблема в економіці. Саме корупція призводить до спотворення конкуренції.

Відео дня

Газ подорожчав на заправках. І люди збираються протестувати перед СБУ. Начебто логічно: СБУ сприяла тому самому падінню конкуренції. СБУ і винна.

Але причина не в СБУ, а в тому, що у неї є таке право. СБУ має ловити шпигунів, а не боротися з економічними злочинами. Поліція повинна ловити "мультиків" і Ко, а не боротися з економічними злочинами. Податкова міліція повинна ... просто остаточно померти. Лікувати треба причину, а не наслідок. А причина – це те, що у корупціонерів є повноваження творити корупцію. І їх суть ви вже не зміните.

Змінити ситуацію можна. Мінфін давно підготував законопроект про Службу фінансових розслідувань. Ця нова структура повинна забрати всі повноваження з економіки у СБУ, у поліції, і у інших. Але створення Служби фінансових розслідувань саботують.

Тому що всі ці борці з економічними злочинами – дуже багаті люди. І вони вміють ділитися. Тому що їм не шкода поділитися тими грошима, якими з ними охоче діляться громадяни України. Зокрема й переплачуючи за газ на заправках.

І навіть вимога створити Службу фінансових розслідувань в меморандумі з МВФ не рятує ситуацію. Тепер вплив Міжнародного валютного фонду не такий сильний.

Тому якщо ми зважилися протестувати, то потрібно вимагає не анафеми Медведчуку, і не звільнення голови СБУ. Тому що потрібно вимагати усунути причину, а не наслідок.

Зрозумійте нарешті, що є зв'язок між тим, що наше життя дорожчає і тим фактом, що система не хоче змінюватися. А значить протестувати проти цього треба не під СБУ, а під Верховною Радою, вимагаючи прийняття відповідної реформи. А саме відібрати у силовиків право втручатися в діяльність бізнесу і створити нарешті Службу фінансових розслідувань.

Тому що поки у корупціонерів є можливість, вони будуть її реалізовувати. І прикро як за тих, хто купує продукт на 50% дорожче, так і за чесних контррозвідників. Які дійсно ловлять шпигунів, а їх все одно вважають корупціонерами.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X