Сьогодні Україна втратила Донбас

1 коментувати
Сьогодні терористичні організації «ДНР» і «ЛНР» повністю захопили контроль над українськими активами, розташованими на окупованій частині Донбасу

ДТЕК вже заявив про остаточну втрату 11 компаній, що входять до його складу. По суті, припиняють працювати АТ ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу, ТОВ Моспінське НВП, ПАТ ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля, ТОВ ДТЕК Східенерго (ВП Зуївська ТЕС), ПАТ ДТЕК Донецькобленерго, ТОВ Техремпоставка, ТОВ ДТЕК Свердловантрацит, ТОВ ДТЕК Ровенькиантрацит, ТОВ Електроналадка, ТОВ ДТЕК Високовольтні мережі і ТОВ ДТЕК Сервіс,

Слідом за ДТЕК, за наявною інформацією, свої активи закриє і Метінвест.

Причина та сама, що і у ДТЕК. «ДНР» і «ЛНР» поставили їм ультиматум: або перереєструватися у так званих «республіках», або віддати підприємства.

Рінат Ахметов віддав перевагу втраті активів.

Втрата Єнакіївського меткомбінату Метінвестом особливо пригнічує: це єдине підприємство, яке постачало квадратну заготовку з України, у нього були вкладені сотні мільйонів доларів інвестицій.

Саме у відповідь на ці дії терористів Рада національної безпеки і оборони України запровадила повну блокаду торгівлі з окупованою територією.

Все логічно. Поки в України була можливість отримувати податки і валютну виручку зі своїх підприємств в регіоні, то мало сенс забезпечувати їх роботу (хоча блокада останніми місяцями цьому де-факто заважала).

Тепер ніякі зв'язки не мають сенсу.

Забрали активи, які приносили Україні прибуток? (Наголошую, Україні в тому числі, а не тільки олігарху Ахметову, як люблять повторювати деякі персонажі).

Гуляйте лісом!

Що все це означає для України?

У ситуації зупинки шахт і відсутності українського антрациту для забезпечення українських ТЕС, вугілля необхідно імпортувати.

При цьому ціна вугілля, яка покривається тарифом (згідно з методикою розрахунку ОРЦ), є середньою ціною API2 за 12 місяців, що передують розрахунковому періоду, тобто не відповідає його фактичній вартості (встановлена в тарифі ціна – 1730 грн/тонна, реальна ціна на світовому ринку з доставкою в порт України – близько 3000 грн/тонна).

З великою часткою ймовірності це призведе до підвищення тарифів на електроенергію для промисловості. Населення ж «заплатить» за блокаду у вартості продуктів та послуг, які, безсумнівно, зростуть.

Є й інші негативні наслідки. Зокрема, за оцінками ДФС, Україна за підсумками року втратить 32 млрд грн податкових надходжень до бюджету, в разі зупинки роботи підприємств на неконтрольованих територіях або їх «націоналізації».

Експропріація українських активів призведе до зниження валютної виручки країни на $2 млрд, значного відтоку валютних коштів, неодмінно призведе до ослаблення гривні. Більше 500 тис українців можуть залишитися без роботи;

Нагадаємо, що АрселорМіттал Кривий Ріг повідомив про нестачу вугілля марок АШ і АС, які є критичною сировиною для агломераційного і металургійного виробництв. Це може призвести до скорочення виробництва. ІСД оцінила втрати від блокади Донбасу в $41 млн на тиждень. А Укрзалізниця теж оцінила втрати залізниці орієнтовно в 8 млн грн.

Україна доклала чимало зусиль для отримання чергового траншу МВФ в $1 млрд. Замість того, щоб направляти ці кошти на «пожвавлення» української економіки, ми будемо закривати «дірку», яка утворилася у зв'язку з блокадою і «націоналізацією», що послідувала за нею, а точніше бандитською експропріацією українських активів.

Україна чекає падіння експорту. Курс долара в квітні може підскочити до 30 грн. НБУ вже заявив про можливі його коливання, зниження припливу валюти на $2 млрд, уповільнення економічного зростання на 1,3 процентних пункти (до 1,5% в поточному році), підвищення ризику інфляції.

Що стосується відібраних заводів, у них є тільки одна можливість продавати свою продукцію в Росію. Тим більше, що, з огляду на повідомлення РБК, російський уряд вже тисне на місцевий бізнес, щоб забезпечити постачання і збут саме цих заводів.

Безумовно нормально працювати вони більше не будуть, якщо взагалі будуть.

Але, кремлівським політтехнологам на це в принципі наплювати.

Головне, негативний ефект, який це справить на Україну.

І головне, що «завдяки» блокаді з української сторони можна звалити всю провину на тих українців, які перекривали залізничні лінії.

І нарешті, найголовніше.

Сьогодні, найімовірніше, день, коли Україна остаточно втратила окуповані території.

Повернути їх до складу України тепер може тільки подія вселенського масштабу на кшталт розвалу Росії, яка, найвірогідніше, на нашому віку вже не станеться.

Сотні тисяч людей, які працювали на підприємствах, що сплачували податки в Україні і здійснювали збут продукції через територію України, могли стати серйозною опорою реінтеграції Донбасу на основі Мінських угод або на основі якоїсь нової угоди.

Слова генеральних директорів підприємств про вигоду роботи з Україною і життя в Україні могли б мати вирішальне значення для сотень тисяч людей на окупованих територіях.

Тепер це вже не має значення.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: