СБУ повинна припинить кошмарити бізнес

3 коментувати
Останнім часом все частіше трапляються новини про Службу безпеки України
Але, це якісь не такі новини...
Це не новини про затримання кума Володимира Путіна Віктора Медведчука та перекриття каналу фінансування з Росії п'ятої колони в Україні.
Це не новини про те, що в Росії ліквідовані Ігор Гіркін, Павло Губарєв і Олександр Бородай, яких наше СБУ вистежило і знищило, як колись МОССАД ватажків «Чорного вересня».
І навіть не новина про те, що в Росії викрадені та повернуті в Україну для публічного суду Віктор Янукович, Сергій Арбузов або Сергій Курченко. Як зробив той же МОССАД з нацистом Адольфом Ейхманом.
А це, наприклад, новина про те, що Служба безпеки України провела обшук в компанії «Укргазвидобування». Нагадаю, що зараз нинішнього керівника «Укргазвидобування» Олега Прохоренка активно намагаються змістити «тіньові кардинали» з Блоку Петра Порошенка. Призначений за квотою БПП виходець з McKinsey Прохоренко відмовився виконувати «делікатні доручення» фінансового характеру цих людей і тепер його вирішили замінити на більш лояльного. Після чого СБУ провела обшук.
Це також новина про обшук в офісі аграрної компанії «Кернел», про що офіційно заявив її менеджмент. У «Кернел» в розпорядження є активи, які можуть бути цікаві чиновникам. В тому числі великий земельний банк. Аграрна компанія, яка не має нічого спільного з сепаратизмом або тероризмом, раптом стала предметом інтересу СБУ. З маски-шоу і супутніми «принадами».
Це також масові обшуки в IT-компаніях, які тривають уже рік (!). Я розумію інтерес СБУ до цієї галузі. Адже IT-аутсорсинг має ємність у розмірі $3,6 млрд і зростає на 20% у рік. І нікому не платить відкати та хабарі. Просто ось так бере, і існує сам по собі. Непорядок...
Це і безліч інших компаній, до яких СБУ приходило, але які воліють мовчати про це.
Я не говорю зараз за все СБУ. Впевнений, у службі було і є чимало патріотів. Деякі з яких вже віддали життя за територіальну цілісність України. А інші роблять чимало корисного на Сході країни (одне опубліковане прослуховування терористів чого варто – за це треба віддати СБУ належне).
Але, судячи з усього, в СБУ є «ложка дьогтю». Якийсь «комерційний департамент», який займається тим, чим це відомство в принципі займатися не повинно.
Я от не можу собі уявити, що співробітники ЦРУ прийдуть з обшуком в офіс Apple, Monsanto або Exxon/Mobil звинувачуючи тих, хто там працює, в якихось липових економічних правопорушеннях.
Так може і СБУ варто зайнятися виключно тим, чим їй належить займатися? Захистом суверенітету, територіальної цілісності і безпеки країни?
А не участю в комерційних конфліктах.

Лекції Нового Времени повертаються!

Ми зібрали відомих економістів і бізнесменів, впливових істориків і мислителів, та задали їм одне питання: «Що чекає країну?»

Переглянути розклад
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: