Податкова перетворює Україну в концтабір

0 коментувати

Нещодавно Державна фіскальна служба відзвітувала про профіцит українського бюджету. Забули додати тільки одне - якою кров'ю дається цей профіцит бізнесу...

Починаючи з 1 липня згідно зі змінами до Податкового кодексу, стала на повну діяти норма, яка дозволяє Державної фіскальної службі блокувати податкові накладні.

До цього аналогічна система працювала в тестовому режимі.

Запроваджувалася ця норма ніби як з благородною метою - щоб позбутися від компаній, що відшкодовують липовий ПДВ, тобто крадуть у держави гроші.

За фактом вона вже зараз перетворилася в ще один потужний канал для тиску на бізнес, корупції і наживи на підприємцях.

Податкова отримала унікальний за своєю потужністю інструмент впливу на діяльність будь-якої компанії. Тепер вона може зупиняти і заморожувати на невизначений час будь-яку вашу проводку на адресу будь-якої компанії за рахунок блокування податкової накладної. Навіть тієї, що не займається експортно-імпортними операціями.

Вже відома не одна історія коли компанії перераховували передоплату за товари і послуги необхідні для виконання робіт. Їх платіжки зупиняли і заморожували. В результаті бізнесмени не могли виконати зобов'язань перед клієнтами і втрачали замовлення. Вже є кілька випадків, коли через дії податкової компанії повністю розорилися.

І це турбота про бізнес-клімат в країні?

Це створення умов для розвитку підприємництва про який так багато говорив президент Петро Порошенко?

Але, далі більше. Особисто мені відомі випадки, коли податкова за великі гроші пропонувала зняти будь-яку блокування з операцій компаній.

Одним словом намагалися створити інструмент по боротьбі з відшкодуванням фейкового ПДВ, а створили інструмент із заробляння грошей.

Мало того пресують, зупиняють оплату. у абсолютно чесного бізнесу, у тих хто платить всі необхідні податки.

Прихильники блокування податкових накладних можуть почати розповідати про те, що аналогічні інструменти нібито є і у податкових і в країнах Євросоюзу.

Все це прекрасно, але як часто таким інструментом користуються в країнах Євросоюзу? Не одна з опитаних мною компаній з Великобританії, Німеччини, Угорщини, Словаччини, Хорватії не відчуває такого тиску. У розвинених країнах бізнесмени не бачать податкових інспекторів роками. Зупиняють накладні у виняткових випадках, коли дійсно має місце кримінал.

У нас же це не більше, ніж черговий інструмент вимагання.

І так у всьому. Візьміть ситуацію з печатками. Вони скасовані. Але, податкова станом на серпень все ще вимагає для звітності про відрядження печатку від готелю в якому зупинився співробітник компанії. Причому навіть від готелю в європейських країнах. Де печаток давно взагалі не існує.

В Європі підприємцю достатньо перерахувати співробітнику гроші на картку на відрядження, зарахувати їх на витрати і забути про це. Якщо треба податкова сама попросить виписку з рахунку у банку і перевірить на що витрачені ці гроші. Якщо на них оплатили готель, вечері в ресторанах і таксі, забуде про це. А якщо кольє Cartier або похід в квартал Червоних ліхтарів задасть питання менеджерам фірми.

В Україні намагаються ввести європейські інструменти контролю за фінансами, на тлі радянської системи звітності (згадаємо один тільки Валютний декрет від 1993 року), а також тотальної корупції.

Виходить концтабір для бізнесу.

З злодійкуватими мерзенними наглядачами з Державної фіскальної служби.

Найжорстокішими радянськими правилами розпорядку.

І все це посилюється системою контролю над арештантами.

Якщо все триватиме так як йде, наступний Майдан обов'язково закінчитися погромами в Державній фіскальної службі, Генпрокуратурі, судах, Верховній раді та інших закладах. З повішеними чиновниками, спаленими будинками і розгромленими офісами податкової.

Не хотілося б щоб ситуація дійшла до цього...

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця листопаду дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: