Чому МВФ проти податку на виведений капітал

0 коментувати

В Україні розгорається новий скандал навколо злощасного кредиту Міжнародного валютного фонду. Транш фонду потрібен, щоб перекредитуватися і заплатити 400 млрд гривень кредиторам.

Складність ситуації в тому, що МВФ проти заміни податку на прибуток податком на виведений капітал (ПнВК), прийняття якого ініціює президент, народні депутати та частина активістів. Головне питання, яке хвилює Фонд – бюджетні ризики, а саме які податки будуть наповнювати казну держави.

Зараз всім зрозуміло, як розраховується податок на прибуток. З вартості товару віднімається його собівартість – це і є прибуток, з якого сплачують податки. Але податок на прибуток є досить корупційним. Проте, він дозволяє збирати в бюджет 46 млрд гривень на рік, а це великі гроші.

Суть конфлікту – скасовувати цей податок чи ні. Тому що якщо його скасують, то чим заповнити "діру" в бюджеті?

Замість податку на прибуток пропонують ввести податок на виведений капітал. ПнВК за ставкою від 5% до 20% будуть платити тільки ті, хто виводить прибуток з компанії. Наприклад, виплачують дивіденди. Якщо ж бізнес реінвестує прибуток у виробництво, то і податок платити не буде. Таким чином уряд хоче стимулювати людей інвестувати і створювати нові виробництва.

Однак Мінфін заявив, що його не влаштовує така постановка питання. Міністерство хоче, щоб податок на прибуток продовжували платити 4,5 тисячі великих підприємств, які виплачують 85% з 46 млрд гривень, зібраних цим податком. Для інших же дрібних і середніх компаній, які збирають лише 15% від загальної суми, податок на прибуток можна скасувати. Також необхідно ввести компенсатори. Наприклад, легалізувати гральний бізнес, що дозволить дозібрати 5 млрд гривень у бюджет.

Зараз Україна перебуває на роздоріжжі: потрібно зробити вибір у важкий рік напередодні фінансової кризи. Ризикнути і ввести податок на виведений капітал для всіх компаній, що може призвести до "діри" в бюджеті. Або прийняти зважене рішення, яке пропонує Мінфін і на яке згоден МВФ.

Найімовірніше, керівництво країни прийме зважене рішення і врахує рекомендації МВФ і Мінфіну.

Адже сьогодні Україна не може дозволити собі кардинально міняти оподаткування. Це може зірвати і розбалансувати бюджетний процес, а також призвести до втрати кредиту від Міжнародного валютного фонду.

Ця ситуація – якраз той випадок, коли вимоги МВФ консервативні і суперечать економічним спробам нашої країни поліпшити ситуацію і різко вирватися вперед.

Для того, щоб бути вільним в економіці, потрібно бути вільним і від кредиторів. Однак Україна не може собі цього дозволити, тому доведеться шукати точки економічного зростання в чомусь іншому.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця листопаду дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: