Як ринок відреагував на заяву Джерома Пауелла
Огляд ситуації на фінансовому ринку сьогодні
Десять років вражаючого зростання привчили ринок використовувати будь-який позитивний сигнал, щоб рвонути вгору.
Ось і вчора, варто було з’явитися новинам про те, що представники Республіканської партії в Конгресі США роздумують про те, щоб заблокувати рішення Трампа про введення нових тарифів на мексиканський імпорт, а Американській торговельній палаті заявити, що вона може подати позов про заборону тарифів, як ринок рвонув вгору.
Якщо політика Трампа щодо Мексики, що припускає введення 5% тарифу на всі імпортовані з Мексики товари — не блеф, а спроби його зупинити не увінчаються успіхом, то під дію нового тарифу потрапляють товари обсягом $350 мільярдів. За інформацією Panjiva Research більше за інших постраждають General Motors, Constellation Brands (пиво Corona), Black&Decker і Fiat-Chrysler (Partly American). Блефує американський Президент чи ні ми дізнаємося дуже скоро — 10 червня, коли тарифи повинні набрати чинності. Коли починалася історія з Китаєм та іншими країнами, багато хто теж був впевнений, що це просто погрози. Але ж ні, все виявилося правдою, і за даними Нью-Йоркської ФРС ця правда коштує американській економіці в $106 мільярдів на рік.
Але, звичайно ж, головною подією став виступ Пауелла і натяк на подальше пом’якшення монетарної політики. Коментуючи можливі напрямки монетарної політики США, у вівторок, Глава ФРС Пауелл прокоментував ризики, що виникли останнім часом через торгові конфлікти. «Ми не знаємо, як і коли буде вирішено проблему, — заявив Голова ФРС, — але будемо вживати всіх необхідних заходів для забезпечення економічного зростання, сильного ринку робочої сили та інфляції близької до 2%»
Більш того, промова Пауелла не містила традиційних зворотів в стилі «поточні прогнозні ставки адекватні ситуації» або «проявімо стриманість» при ухваленні рішення про зміни ставки.
З огляду на те, що торгові війни завдають шкоди економічному розвитку, а традиційним механізмом розігріву економіки є зниження ставки, то запросто можна трактувати заяву Пауелла, як сигнал до того, що ставку може бути знижено.
Саме так, схоже, її і сприйняли ринки, які вчора продемонстрували вражаюче зростання: S&P 500 (+2.14%), Dow Jones (+2.06%) і Nasdaq (+2.65%). Більш того, ф’ючерси на основні індекси, до відкриття в середу, сигналізують, що зростання продовжиться.
І, тим не менш, показники зростання індексів, що зеленіють, далеко не факт, що ми знову вступаємо в епоху фінансового благоденства. Найімовірніше, це швидкоплинна реакція на улюблений «наркотик» ринку акцій — ліквідність, завуальовано обіцяну Пауеллом. Що не кажи, а «дешеві гроші» — відмінні ліки від страху.
Гарного всім дня і вдалих інвестицій!

Спеціально для НВ Бізнес
Більше поглядів — у розділі Експерти НВ Бізнес