Нас чекає тиждень ФРС. Виступ перед Конгресом і показники інфляції
Які події вплинуть на ринки капіталу найближчим часом
Немає сумнівів, що найближчим часом монетарна політика ФРС і доля процентних ставок залишаться основними каталізаторами для ринку. Як мінімум, про це будуть говорити найбільше, до повноцінного відкриття сезону квартальних результатів.
У зв’язку з цим, особливе значення матиме виступ Голови ФРС Джерома Павелла перед Конгресом США, в середу-четвер. Завдання регулятора непросте, адже на нього, що є сили тисне президент США, вимагаючи знизити ставки і публічно заявляючи, що ФРС «представляє одну з найбільших проблем» і, взагалі, «не має поняття, що робить». Логіка Трампа, якого восени 2020-го чекають вибори, і для якого зниження ставки може стати одним із засобів досягнення мети, проста: ставки в Єврозоні і Японії, практично, рівні нулю, таким чином, американська ставка на рівні 2.25% — 2.5% робить американську економіку менш конкурентною.
Досі Павеллу вдавалося хоч якось демонструвати незалежність і чинити спротив прямому тиску президента США. Але поступове погіршення макроекономічних показників, навіть незважаючи на оптимістичний п’ятничний звіт про ринок праці, залишає йому все менше місця для маневру. До того ж, напевно, крім Трампа на Павелла тисне вантаж «ринку», який обов’язково обвалиться, якщо зниження ставки не відбудеться вже в кінці липня.
У подібній ситуації особливого значення набувають макроекономічні дані, на які ФРС обов’язково пошлеться, приймаючи рішення про ставки. Наступного тижня з важливих показників будуть оприлюднені дані про інфляцію. Споживча інфляція (CPI) за червень буде оголошена в середу, а інфляція виробників (PPI) у четвер. Очікується, що CPI рости не буде в той час, як базова споживча інфляція (Сore CPI) складе 0.2%. Точно така ж картина і з PPI. Цікаво, що буде насправді. Якщо інфляції немає, то це ще один аргумент для ФРС на користь зниження, а ось, якщо інфляція буде вищою за очікувану, це, навпаки, проставить регулятора в скрутне становище, адже зниження ставки при зростанні інфляції буде виглядати дивно.
Також, цікаво буде поглянути на протоколи червневого засідання ФРС, які оприлюднять в середу. Детальний опис того, що відбувається під час засідання, і риторика учасників допоможе краще зрозуміти, які ж настрої, насправді, панують серед вершителів американської монетарної політики.
Тож, поки сезон корпоративних результатів не почався, можемо зайнятися пророкуванням і вгадуванням настроїв ФРС, від липневого рішення якого повністю залежить доля ринку, як мінімум, у короткостроковій перспективі.
Гарного всім тижня і вдалих інвестицій!
Спеціально для НВ Бізнес

Більше поглядів — у розділі Експерти НВ Бізнес