Огляд минулого тижня: долар — вгору, фунт — вниз
Долар додав, чекаючи м’якого зниження ставки ФРС. А фунт впав під загрозою жорсткого Brexit
Минулий тиждень був показовий зміцненням ринків акцій. Nasdaq і S&P500 кілька разів оновлювали історичні максимуми, додавши за підсумками тижня 2,3% і 1,6%, відповідно. За відсутності значущих макроекономічних новин на авансцені виявилися звітності компаній і очікування за ставками від ЄЦБ і ФРС.
Європа
ЄЦБ утримався від пом’якшення ставки, що відповідало середнім очікуванням. Однак частина гравців розраховувала на зниження ставок у четвер, тому порівняно неквапливий підхід ЄЦБ викликав розпродаж європейських акцій і облігацій. Корпоративна звітність в середньому перевершує очікування. З одного боку, це підтримує акції і вказує на те, що перспективи економічного зростання не такі похмурі, як прогнозувалося раніше. З іншого боку, при сильних даних у центробанків менше необхідності для пом’якшення політики, а це негативний фактор для фондових ринків.
США
У США були опубліковані дані про ВВП. Зростання у другому кварталі 2019 року склало 2,1% у річному вираженні, перевершивши очікувані аналітиками 1,8%. На цьому тлі учасники ринку відкинули ідею зниження ставки на 50 б.п. на засіданні ФРС у майбутню середу, 31 липня. Ф’ючерси на ставку менш ніж за тиждень, відзначили падіння з 60% до 20% шансів такого результату в майбутню середу. Велика частина опитаних економістів передбачає м’яке зниження на 25 базисних пунктів до 2,25%.
Валюти
Переоцінка очікувань щодо ставки ФРС потягнула долар вгору — він додав до більшості конкурентів. Незважаючи на те, що американські ринки все менше налаштовані на різке пом’якшення з боку США, решта світу послідувала оптимістичній тенденції. Свої ставки знизили Корея і Україна, за ними послідували Банк Росії і Банк Туреччини. В результаті пара EUR/USD втратила 0,8%, обновивши 26-місячні мінімуми на 1,11.
Прихід до влади в Британії Бориса Джонсона зробив більш реальними шанси на вихід країни з ЄС без угоди, на що пара GBP/USD відреагувала падінням на 1% до 1,238 — мінімум з квітня 2017. За винятком нового прем'єр-міністра, інші учасники ринків побоюються, що жорсткий Brexit спричинить за собою підвищену економічну турбулентність. Ці фактори підвищують шанси на зниження ставок Банком Англії вже в цьому році.
Золото і нафта
Золото відступило від 6-річних піків, втративши за тиждень 0,5%. Обережність покупців зросла слідом за змінами очікувань за ставками ФРС. Така динаміка схожа на затишшя перед бурею новин наступного тижня — засіданням ФРС і даними по ринку праці США.
Нафта Brent коливалася в порівняно вузькому діапазоні $62,50-$64,50, закривши тиждень на $63,35 — практично без змін.
Криптовалюта
Минулий тиждень став одним з найгірших для криптовалют з початку літа: в понеділок біткоін (BTC) перейшов до негативного тренду і знову відкотився нижче $10 000. Загальне падіння BTC за тиждень склало 9%.

Падінню ринку сприяє ряд факторів:
1. Жорсткі висловлювання президента Дональда Трампа і міністра фінансів Стівена Мнучіна, які ставлять під сумнів розвиток ринку
2. Непереконлива позиція керівництва Facebook щодо Libra
3. Законопроект про заборону надвеликим технологічним компаніям випускати криптовалюту.
4. Тестовий запуск платформи Bakkt для торгівлі поставними ф’ючерсами на BTC. Багато учасників ринку пам’ятають, як у 2017 році чиказькі безпоставкові ф’ючерси привели до ведмежого тренду через надлишок на ринку продавців-майнерів при нестачі покупців, які злякалися високої ціни.
5. Можливі маніпуляції з курсом біткоіна перед запуском платформи Bakkt в третьому кварталі.
Варто відзначити, що на майбутньому тижні ринки будуть уважно стежити за торговими переговорами з Китаєм, рішенням за ставкою ФРС і звітом по ринку праці у США. Ці події можуть задати тон на найближчі тижні і навіть місяці.