Настав час звітувати. Ні слова про ставку, очікуємо звіти гігантів
Чого чекати на цьому тижні
На цьому тижні про ставку ні слова… Минулого тижня Джон Вільямс, голова ФРС Нью Йорка, публічно заявив, що «Є сенс швидко знизити ставки при перших же ознаках економічного спаду». Ринки негайно ж із захопленням інтерпретували його слова, як сигнал до зниження ставки на 50 бп. Імовірність такого сценарію, на підставі ринку ф’ючерсів на ставку, зросла до 60%. Але, вже в п’ятницю ФРС Нью Йорка надала офіційний коментар, який роз’яснює, що Вільямс зовсім «не те» мав на увазі, а його промова була присвячена дослідницькій роботі, носила академічний характер і не мала ніякого відношення до засідання ФРС, що наближається. Після такого коментаря ринки ф’ючерсів повернулися до свого попереднього стану, демонструючи ймовірність підвищення на 50 бп на рівні 22.5%.
Відреагував і президент Трамп, який заявив, що на «всі сто» згоден з першою заявою Вільямса, який, зокрема заявив, що «ми підняли ставку дуже високо і дуже швидко». Як завжди, Трамп закликав покінчити з жорсткістю монетарної політики, щоб не втратити шанс домогтися «небачених успіхів у розвитку економіки і створенні національного багатства». Звичайно ж, під його, Трампа, чуйним керівництвом.
На цьому, схоже, все гадання щодо того на скільки буде знижена ставка закінчуються, оскільки в понеділок розпочався традиційний десятиденний «період мовчання», коли перед засіданням комітету з монетарної політики ФРС ніхто з керівництва центробанку публічно коментувати ситуацію не буде.
Економічний календар, практично, порожній, за винятком першої оцінки ВВП у другому кварталі і даних про продаж будинків. Очікується, що ВВП трохи знизиться, тим самим давши ФРС ще один додатковий аргумент на користь зниження ставки. В цілому ж, навряд чи ці показники зможуть суттєво вплинути на ринок, оскільки ВВП ще буде надалі коригуватися, у міру отримання нових макроекономічних даних.
На цьому тижні третину всіх найбільших американських компаній оголошує результати за другий квартал. А, щоб бути точніше: 10 компаній з Dow Jones і 144 компанії з S&P 500. Alphabet, Amazon, Facebook, Twitter, Tesla, AT & T, Boeing, Caterpillar, 3M, Visa, McDonald’s, Coca-Cola, від таких імен голова обертом. Найімовірніше, їх результати допоможуть прояснити картину того, наскільки найбільші американські компанії постраждали і можуть постраждати в майбутньому від наслідків американо-китайської торгової війни, і як на їх діяльності позначається уповільнення глобальної економіки.
Сезон тільки почався і поки що оприлюднені результати виглядають непогано, за винятком Netflix. Подивимося чи зміниться картина, коли заговорять представники промислового сектора, такі, як, наприклад, Caterpillar і Boeing, які оголосять результати в середу. Також, цікаво, що скаже Facebook, другий після Netflix рапортувальник з п’ятірки FAANG, що злетів з початку року більш ніж на 50%.
Найімовірніше, на цьому тижні ми не побачимо нічого драматичного для всього ринку. Хіба що, злети і падіння окремих компаній. В цілому ж, інвестори очікують, що результати будуть відповідати прогнозам, багато в чому завдяки тому, що «планка очікувань поставлена занадто низько» і її нескладно досягти. Обсяги торгів на біржах, як і минулого тижня, теж, найімовірніше, будуть нижче звичайного, оскільки більшість інвесторів (і ми разом з ними) зайняло вичікувальну позицію до результатів засідання Європейського центрального банку, 25 липня, і ФРС, 30−31 липня.

Так що, хоча на цьому тижні про ставку ні слова, хочеш не хочеш, а від думок про неї нікуди не дітися.
Гарного всім тижня і вдалих інвестицій!