Криза і пандемія. Як розповісти співробітникам про те, що відбувається

14 березня 2020, 10:37

П’ять кроків як зупинити паніку і допомогти співробітникам прийняти нову реальність

Невизначеність часто приносить стільки занепокоєння, що змінює наше бачення світу. Вчений Карл Вейк говорить про те, що учасники кризи переживають так звані космологічні епізоди. Тобто невизначеність призводить до такої дезорієнтації, при якій руйнується структура смисловиробництва і припущень, заснованих на вірі. Тобто простими словами, людина починає раптово і глибоко відчувати, що світ перестав бути упорядкованою, раціональної системою. І найстрашніше, що розуміння сенсу того, що відбувається, і здатність відновити цей сенс пропадають одночасно.

Відео дня

Результати дослідження терактів 9/11 показали, що в середньому американці витрачали близько 8 годин на день на пошук інформації про катастрофу, переглядаючи новини по ТБ, слухаючи радіо або обговорюючи ситуацію з друзями і сім'єю. Задумайтесь тільки над цією цифрою — 8 годин на день люди намагалися дізнатися про причини, наслідки та загрози подальших актів.

Як ви розумієте, говорити про високопродуктивну роботу і генерування креативних рішень, в такому стані, просто не можливо. Загроза пандемії і паніка, щодо наближення фінансової кризи, створюють чергову зону турбулентності і для українського бізнесу.

Що необхідно зробити особисто вам, якщо ви топ-менеджер компанії, щоб зупинити панічні настрої в колективі і як правильно прокомунікувати в кризу, розбираємо нижче.

Перше і основне, що вам необхідно зробити — це зменшити рівень невизначеності для співробітників. Стати джерелом інформації, а не об'єктом її обговорення. Повірте, якщо ви будете мовчати, то інформаційний вакуум заповнять чутки і плітки, які будуть вам зовсім не на руку. У вашого персоналу не повинно закрастися думки, що ви ховаєте голову в пісок і не готові відповідати на складні запитання.

1. Будьте першими і відкрито заявіть про те, що відбувається. Адже саме першому джерелу, довіряють найбільше. Проведіть збори або skype-конференцію. В крайньому випадку підготуйте письмове повідомлення для співробітників.

2. Тезово розкажіть про те, що відбувається, чому і як це вплине на ваш бізнес (можливе зниження продажів, менша кількість клієнтів) і найголовніше, що ви збираєтеся робити для того, щоб врегулювати негативні наслідки для свого бізнесу. Розкажіть про те, чи збираєтеся ви переводити співробітників на віддалений режим роботи, як буде здійснюватися комунікація в цьому випадку, чи плануються скорочення і звільнення? Дайте відповідь по максимуму на ті запитання, які зазвичай цікавлять кожного в колективі.

Перше і основне, що вам необхідно зробити — це зменшити рівень невизначеності для співробітників

3. Будьте максимально чесні й відкриті. Ваше повідомлення повинно бути простим, зрозумілим і не суперечливим. Не бійтеся ключові речі повторити кілька разів. Роберт Чалдіні називає це «ефектом дзижчання» — чим частіше ви щось повторюєте, тим більша ймовірність того, що це запам’ятають.

4. Якщо поки що немає відповідей на всі запитання, пообіцяйте надати інформацію пізніше. Ніколи не кажіть те, в чому не впевнені на 100%.

5. Будьте максимально спокійні, демонструйте впевненість і рішучість. Не піддавайтеся паніці і не поширюйте її. Покажіть, що ви контролюєте обстановку в цілому. Адже це саме те, що чекають від лідера в складних і турбулентних ситуаціях.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Показати ще новини
Радіо NV
X