Еволюція автоматизації рекрутингу

21 травня 2018, 18:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Хорошим рекрутером бути важко. Він повинен завжди тримати ніс за вітром в пошуках дефіцитного фахівця, зуміти заманити примхливого цінного кадра, віртуозно провести співбесіду і найняти його.

Прагнучи до премії підвищення ефективності своєї роботи, ейчари в різних компаніях у підборі персоналу досягли різних рівнів автоматизації рекрутерської діяльності.

Відео дня

Рівень №0. Лампово-паперовий

Нотатки в товстому блокноті, резюме на А4, стаціонарний телефон – найкращий друг і головний біль рекрутера. У докомп’ютерні часи так було у всіх, і це було Оk. Якщо у вас і зараз так, терміново телепортуйтеся до нас, на 20 років у майбутнє.

Рівень №1. Індивідуально-електронний

Excel + Google Calendar + файли резюме в папках на комп'ютері.

Це перші електронні інструменти, які, разом з провідною мишею, взяв у руки HR-фахівець, ледь еволюціонувавши з кадровика попереднього рівня.

Я думаю, кожному рекрутеру має сенс на початку кар'єри спробувати так попрацювати, щоб відчути відчай незручність і сформувати запит на поліпшення ефективності роботи.

Але не довго! Тиждень-два. Потім шукати гарне програмне рішення для рекрутингу.

Рівень №2. Командно-електронний

Загальні Google Spreadsheet + Google Calendar + Google Drive з резюме.

Хитрі рекрутери швидко зметикували, що великих результатів можна досягти, тільки збиваючись в зграї працюючи в команді. Спасибі, корпорація Google якраз випустила на ринок відповідні технічні рішення. Ці безумовно корисні можливості дозволили вирішити багато актуальних на той момент завдань, але були (і є) зовсім не пристосовані до специфіки HR-галузі.

Разом з тим, як це часто буває, з'явилися й нові потреби: розподіляти роботу між менеджерами з найму, підстраховувати, зручно передавати справи, а для керівника – бачити актуальний стан справ за кожною вакансією.

Цей проміжний етап, як і попередні, можна вважати "навчальним".

Проблема всіх згаданих вище інструментів у тому, що кількість і якість допомоги від них дуже низькі, а вимоги і, головне, конкуренція – вже не на жарт.

Рівень №3. Самописний софт

Деякі роботодавці (зазвичай, ІТ-компанії), не знайшовши свого часу відповідного софта під свої вимоги, вирішили ризикнути розробити його своїми силами.

Історія знає багато спроб поміж діломю створити такий софт для своєї компанії. Біда в тому, що компанії недооцінюють масштаб і серйозність цього завдання.

Передбачувано, така система навіть не доходить до запуску, або її намагаються використовувати "сирою", з розрахунком доопрацювати на ходу. Далі (раптом!) виявляється, що розвивати таку систему тільки для потреб власної компанії абсолютно нерентабельно.

Інша справа – постачальники софта, для яких це основний бізнес. Вони постійно покращують своє дітище, намагаються зробити його кориснішим і популярнішим, тому що працюють в конкурентному ринку.

Вражаюче, але деяким саме з цього рівня найскладніше перейти на більш високий і ефективний, і ось чому:

  • Керівництву компанії хочеться "дотиснути" до результату може бути складно визнати своє невдале рішення і, по суті, викинути на смітник багато витраченого часу і грошей.
  • Таки так, самописне рішення може бути в деяких функціях добре інтегровано з іншим софтом компанії, а будь-який чужорідний професійний софт цього не має (спойлер: щоб ніде не втратити в зручності, потрібно домовлятися про реалізацію аналогічного рішення від нового постачальника).

Рівень №4. Функціональний професійний софт

Сучасні, інтуїтивно зрозумілі, приємні для ока будь-якого ейчара платформи допомагають вирішувати завдання підбору персоналу, надаючи безліч зручних функцій, якими менеджер з найму користується на свій розсуд.

Професіоналізм рекрутера все одно має вирішальне значення при закритті складних вакансій. При цьому, з якісним спеціалізованим софтом ефективність роботи рекрутерів може вирости на 40-200%, залежно від організації роботи HR-відділу.

Гарні новини! Якщо ви користуєтеся професійною системою, ви вже попереду багатьох. Однак, постачальники рекрутингового ПО пропонують різні за ефективністю рішення. Як же бути?

Під час дослідів на добровольцях ми встановили два найважливіших must-have професійної системи для рекрутингу:

  • Кілька різних способів швидкого додавання резюме в базу, з мінімумом ручного введення даних.
  • Якісний і точний пошукуо базі кандидатів.

Якщо у вашому софті це реалізовано погано, а тим більше, якщо є й інші обурливі недоліки, то варто пошукати краще рішення. Витрати на перехід окупляться для вас дуже швидко.

Рівень №5. Інтелектуальний професійний софт

О! Та це ж мрія будь-якого ейчара! На підставі запиту рекрутера такий диво-софт видає результати високої якості і готовності.

Це програмне рішення майбутнього. Існуючі постачальники професійного софта для рекрутингу прагнуть до цього рівня, але поки що далекі від нього.

Сучасний софт 4-го рівня вже дозволяє вмілому рекрутеру використовувати безліч інструментів, а нудне складання різних звітів скоротити до декількох хвилин. Програмне рішення 5-го рівня буде проактивним. Воно саме задасть ейчару майбутнього уточнюючі запитання, покаже, як збільшити ефективність, що ще спробувати, і, звичайно, запропонує підходящих кандидатів тільки кави не зварить.

Еволюція – це суворий процес. Він вимагає значних зусиль і не щадить слабаків. Переходьте на наступний етап у своїй компанії якомога швидше, щоб не стати жертвою природного відбору. Так ви зробите себе і свою компанію щасливішими.

Фото: rawpixel.com/Shutterstock

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X