Епоха дешевих грошей закінчилася

14 червня 2018, 12:28

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

ФРС зробив свою справу і ринки впали: S&P 500 (-0.40%); Dow Jones (-0.47%) і Nasdaq (-0.11%).

Ставка, як і очікувалося, підвищилася на 0.25%. За таке рішення Комітет ФРС проголосував одноголосно, зазначивши, що економіка зростає "впевненими" темпами. Під час минулого голосування, в березні, використовувався інший епітет - "помірно". Ось, різниця між "впевнено" і "помірно" і вилилася в те, що більшість членів Комітету ФРС налаштовані на ще два підвищення у цьому році. Це чітко продемонстрував "dot plot", графік, що вказує прогнози майбутніх ставок. У березні думки розділилися порівну.

Відео дня

Десять з 11 секторів S&P опинилися "у червоному". Більше за інших постраждали телекоми (-4.49%), яких потягнула на дно AT&T (-6.20%), що отримала дозвіл на поглинання Time Warner (+1.80% ), і нерухомість (-2.32%), одна з найбільш чутливих до ставок галузей. Єдиним сектором, що продемонстрував зростання, виявилися споживчі товари не першої необхідності (+0.13%).

Великою корпортівних новиною стала формальна пропозиція Comcast (-0.19) купити більшу частину активів Twenty-First Century Fox (+7.48) за $65 мільярдів, що означає початок "війни" проти Walt Disney (+1.90), теж зацікавленої в покупці Fox.

Прибутковість US Treasuries, після заяви ФРС, природно, росла: 10-річні і 2-річні додали по 2 бп, дотягнувшись, відповідно, до 2.98% і до 2.56%.

Ф'ючерси на WTI трохи виросли, на 0.4%, і торгуються на рівні $66.62 за барель.

Ціна на золото зросла до $1,302.6 за унцію.

Якщо швидко підбити підсумок вчорашнього дня, то, схоже, а епоха дешевих грошей закінчилася, і потрібно бути готовим до нового циклу.

Чого чекати сьогодні, в четвер

Засідання ЄЦБ. Слідом за американським колегами, сьогодні засідає Європейський Центральний Банк (ЄЦБ). Судячи з даних про обсяг індустріального виробництва, що знизився, в квітні на (-0.9%), більше, ніж очікувалося, в Європі все не так райдужно, з точки зору економічних перспектив. Чи вплине це на рішення ЄЦБ про початок згортання програми кількісного пом'якшення - викупу облігацій, обсягом €2.5 трильйона? Саме цих пояснень і чекають інвестори від президента ЄЦБ Маріо Драгі, сьогодні опівдні.

Тиждень центробанків триває.

Гарного всім дня і вдалих інвестицій!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X