Енергетична реформа – магніт для інвестицій

19 червня 2017, 14:32
Вже з 2019 року в Україні мають з'явитися не один, а відразу кілька ринків електроенергії

Позаминулого четверга, 8 червня, в рамках виконання третього енергетичного пакету ЄС і, умовно, на додаток до довгоочікуваного безвізового режиму з ЄС, президент підписав закон №4493 Про ринок електроенергії. Тим самим глава держави окреслив вектор розвитку вітчизняного енергетичного ринку, як мінімум в коротко- і середньостроковій перспективі.

Відео дня

Знайшовши компроміс з безлічі спірних питань і прийнявши цей закон в існуючому вигляді, влада зробила конструктивний і, безсумнівно, перспективний для всієї країни крок назустріч зародженню здорової конкуренції на електроенергетичному ринку України.

Звичайно ж, головним профітом стане нова лібералізована модель роботи ринку електроенергії, а також створення необхідних умов для формування справедливої ціни на електроенергію. Тепер ціна буде формуватися безпосередньо ринком, а не бажанням регулятора.

Уже з 2019 року, коли реформа торкнеться всіх необхідних аспектів, в Україні мають з'явитися навіть не один, а відразу кілька ринків електроенергії. Це і ринок на добу вперед, і внутрідобовий ринок, ринок двосторонніх договорів, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг.

Така диференціація вигідна і зручна споживачам електроенергії, а для держави – це точніший облік споживаної електроенергії. Плюс до всього, це створить і нові робочі місця, адже кожним з цих напрямків, ймовірно, будуть займатися різні фахівці, технічний, обслуговуючий персонал тощо.

Але головним наслідком вищезгаданих рішень керівництва країни має стати саме створення конкурентного і прозорого ринку електроенергії, який буде враховувати реальні попит і споживання електричної енергії в Україні.

Уже в коротко- і середньостроковій перспективі це відкриє колосальні можливості для надходження нових цільових інвестицій в нашу країну, що безумовно покращить загальноекономічний стан нашої держави.

Логічним продовженням цього процесу має стати і більш активний розвиток відновлюваної енергетики в країні, оскільки, Україна – одна з небагатьох країн Європи з досить високим "зеленим тарифом". І якщо все дійсно піде за таким сценарієм, то всього через кілька років альтернативна енергетика стане, свого роду, магнітом для залучення зарубіжних інвестицій в Україну.

Ще одним аргументом на її користь стане, тренд на підвищення рентабельності будівництва тих же сонячних електростанцій, який уже намітився.

Загалом всі перераховані вище фактори дозволять альтернативній енергетиці досить швидко стати повноцінним конкурентом класичній енергетиці в Україні.

Дізнавшись більше про альтернативну енергетику, її можливості та перспективи до бізнесу, в гонитві за доступною енергією, підключиться і приватний сектор. Але без популяризації сектора тут не обійтися, необхідна ціла інформаційна кампанія, яка буде підтримана на державному рівні.

Також дуже важливо провести зараз повний аналіз чинного українського законодавства, з метою виявити застарілі техвимоги і нормативи, що стосуються встановлення та функціонування джерел альтернативної енергетики, як в корпоративному, так і в приватному секторі.

Наступним етапом має стати розробка законопроектів щодо внесення змін до необхідних законів і лобіювання "зелених" проектів у стінах Верховної Ради.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X