Емоції і хаос. Як менеджерам не вигоріти в період змін

13 квітня 2019, 08:00

Одинадцять кроків до адекватності під час виборів 

Менеджерам дуже важливо підтримувати високий рівень енергії. Але зараз новини про вибори, як потужний пилосос, висмоктують всю енергію. Особливо, якщо ранок починається з Фейсбуку чи новинної стрічки. Після цього складно сконцентруватися на роботі, постійно тягне подивитися, що там відбувається. Це швидко виснажує енергію, яка закінчується вже до обіду.

Відео дня

Вечір ми зазвичай використовуємо для відновлення. Але зараз це складно зробити. Повертаєшся додому, а там той же «енергетичний пилосос» – телевізор, сусіди, інтернет.

Те ж відбувається зі співробітниками. Ситуація ускладнюється тим, що настрій і енергія менеджера по ланцюжку передаються всій команді. В результаті падає ефективність, погіршуються показники, а кількість проблем зростає з кожним днем.

Так, ми всі турбуємося з приводу майбутнього країни. Але постійна тривога забирає енергію, призводить до вигоряння. І штовхає нас на імпульсивні вчинки. Для того, щоб впоратися з цим і зарядити внутрішні батарейки, потрібно впровадити в життя кілька простих ритуалів:

1. Зранку ніяких новин і соцмереж. Перша година після пробудження особливо важлива. Як ви його почнете, так і пройде весь день. Краще зробіть 10-хвилинну пробуджувальну розминку і налаштуйтеся на активну роботу.

2. Читайте новини на спаді енергії – після 12 години дня. Визначте час, коли ви дозволите собі читати новини і заходити в соцмережі, наприклад «13-13.30 і 17-17.40». Якщо не можете себе контролювати, поставте на телефон програму блокування.

3. Медитуйте, 2-3 рази на день. Хоча б по кілька хвилин. Я медитую 30 хвилин вранці і 40 – увечері. Медитація заспокоює тривожний мозок. Можете знайти мою медитацію в Youtube і спробувати. Навіть 2 хвилини дадуть ефект на весь день.

4. Не втягуйтеся в суперечки, особливо в соцмережах. Не нападайте на своїх опонентів. Агресія викликає агресію у відповідь, і ваш опонент ще більше утверджується в своїй картині світу. Хочете переконати? Запитуйте, чому він так думає або просіть прокоментувати факти. Хоча, може це ви неправі? Таке буває набагато частіше, ніж нам здається.

5. Гуляйте по 4-5 км на день. Зараз весна, і починається приголомшливе цвітіння дерев. Поспостерігайте за цим, зловіть момент. Це і є справжнє життя). Встановіть на мобільний програму «крокомір», і насолоджуйтеся прогулянкою.

6. За 1-1,5 години до сну вимкніть телевізор, комп'ютер і смартфон. Не вносьте хаос в голову, і не дозволяйте світлу екрана вбивати гормон сну мелатонін. Почитайте книгу або прогуляйтеся. Займіться своїм улюбленим хобі.

7. Спробуйте щось нове, про що завжди мріяли. Візьміть урок гри на гітарі або малювання олією. Запишіться в басейн, спортзал, або на танці.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

8. Займіться спортом. Почніть з 7 хвилин – закачайте програму «7 min workout», яка відмінно тренує все тіло. Її можна виконувати вдома і на роботі. Також можна спробувати планку. Для якої не потрібно особливого місця, і яка зміцнює м'язи рук і прес.

9. Почніть вести щоденник, найчастіше він кращий за всякого психолога. Записуйте свої думки і запитуйте себе, чому вони виникають. Чи все так страшно, як здається? Які є альтернативні варіанти? З ким можете порадитися, чи хто може вам допомогти?

10. Їжте просту їжу, потроху і дрібно, 5-6 разів на день. Останній прийом їжі повинен бути не менше, ніж за 2-3 години до сну.

11. Частіше повторюйте «І це теж пройде». Страхи не так часто виправдовуються. Та й спокійний розум знаходить більш ефективне рішення в складній ситуації.


Спеціально для НВ Бізнес

Більше поглядів – у розділі Експерти НВ Бізнес

Показати ще новини
Радіо NV
X