ДТП на "бляхах": чого варто боятися

3 серпня 2017, 14:35
Я нікого і ні в чому не хочу переконувати, я намагаюся лише поділитися знаннями та інформацією. Раптом комусь знадобиться

Що треба знати, якщо ви, не дай Бог, потрапили в ДТП, в якому друга сторона – "авто на бляхах"?

Отримати компенсацію заподіяної шкоди безпосередньо з водія автомобіля на єврономерах вкрай складно, оскільки винуватець не є власником автомобіля. Накласти арешт на цей автомобіль, а після рішення суду реалізувати його теж складно – адже кінцевий власник машини перебуває за кордоном.

Відео дня

А якщо водій авто з іноземними номерами став винуватцем ДТП і втік з місця аварії, необхідно звернутися в поліцію. Відшкодування в цьому випадку виплатить Моторне транспортне страхове бюро України (МТСБУ), але тільки за шкоду, заподіяну життю і здоров'ю потерпілого.

Для отримання виплат за майновий збиток – необхідне рішення суду про визнання водія автомобіля з іноземними номерами винним. Але встановити особу водія і підтвердити його зв'язок з машиною вкрай складно, оскільки, автомобіль не перебуває в базі даних поліції, тому що не проходив реєстрацію в Україні.

Не варто вірити легендам про те, що нібито МТСБУ буде виплачувати збиток по авто за водія "машини на бляхах". Тільки "життя і здоров'я".

До речі, чому "авто на бляхах" зазвичай не застраховані взагалі (для ввезення оформляють зелену карту в Литві на 15 днів і все)? Відповідь проста. Страхові компанії не виплатять водієві "авто на бляхах" збиток, навіть якщо він не винен в ДТП.

Адже якщо водій машини на єврономерах постраждає в ДТП, йому буде непросто отримати страхове відшкодування по автоцивілці. Для цього йому доведеться надати страховій компанії або МТСБУ довіреність від дійсного власника авто в Польщі чи Литві на право отримувати компенсації і страхові виплати за шкоду, заподіяну майну, що перебуває в користуванні українця.

Без цього документа страхувальник компенсацію не виплатить. Страхові компанії апелюють до норми закону, яка говорить, що страхова виплата може здійснюватися тільки власнику майна, якому було завдано збитків.

За словами юристів, ця вимога страхових компаній не зовсім відповідає закону. Але у страхової компанії можуть знайтися й інші аргументи, щоб не виплачувати компенсацію потерпілому водієві "на бляхах". Наприклад, вона може послатися на те, що водій порушив законодавство України при використанні автомобіля. Адже машину з іноземною реєстрацією можна передавати в управління третім особам, тобто керувати нею має право лише той, хто ввіз його в Україну (іноземний громадянин).

І якщо страховик доведе, що потерпілим була порушена процедура використання автомобіля для тимчасового використання – у потерпілого можуть виникнути серйозні проблеми з отриманням відшкодування.

P.S. Я не фахівець страхового бізнесу. Вищевикладена інформація з сайту Мінфіну була мені надіслана страховиками, я попросив підтвердження у інших страховиків і отримав його. Але якщо хтось із страховиків або юристів вважає, що в тексті є неточності, то прошу повідомити, і внесемо корективи з виправленнями.

Матеріал опублікований з дозволу автора.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

З оригіналом тексту можна ознайомитися тут .

Показати ще новини
Радіо NV
X